Від старту ветеранської грантової програми «Власна справа» ветерани та члени родин учасників бойових дій отримають гранти на 500 млн грн.
Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
«Маємо вже 1068 переможців ветеранського компоненту програми «Власна справа», які отримають від держави фінансову підтримку у вигляді грантів на старт або розвиток свого бізнесу. Загалом держава інвестує через гранти у бізнес ветеранів та членів їхніх родин 500 млн грн. Третина з грантоотримувачів взяла кошти на відкриття власної справи, інші — планують масштабувати бізнес, збільшити виробництво, опанувати нові напрямки, вийти на нові ринки. В процесі реалізації своїх бізнес-ідей вони створять 2 тисячі робочих місць», — зазначила Юлія Свириденко.
Найбільше грантоотримувачів з Львівської, Київської, Полтавської областей та міста Києва. Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати бізнес грантоотримувачі — оптова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщування й організація харчування, переробна промисловість.
Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:
- до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн — для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
- до 250 тис. грн та до 500 тис. грн — для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно;
При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.
Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Адмініструє програму Державна служба зайнятості.
Урядовий проєкт єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Програма надання грантів учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу є складовою флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні.