Грошова допомога на оздоровлення військовослужбовців: хто може отримати та що для цього потрібно?

Дата: 15.04.2024 09:22

Грошова допомога на оздоровлення військовослужбовцям (так звані «оздоровчі») – це грошова виплата, яка надається військовослужбовцям для покриття витрат на оздоровлення.

Право на отримання «оздоровчих» мають військовослужбовці офіцерського складу, особи рядового, сержантського та старшинського складу, крім військовослужбовці строкової військової служби.

Скільки разів можна отримати таку допомогу та яку суму?

Виплачується 1 раз на рік в розмірі місячного грошового забезпечення за рапортом на підставі прийнятого за результатом його розгляду наказу командира.

Розмір «оздоровчих» визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років і щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород) за займаною посадою, на які військовослужбовець має право на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Для отримання грошової допомоги на оздоровлення військовослужбовець повинен подати рапорт своєму командиру. У рапорті слід зазначити:

  1. Прізвище, ім'я та по батькові військовослужбовця.
  2. Військове звання військовослужбовця.
  3. Дату початку та закінчення відпустки.
  4. Суму грошової допомоги на оздоровлення, яку військовослужбовець просить виплатити.

Важливо!

Якщо звільнений військовослужбовець протягом року не скористався правом на отримання грошової допомоги, то виплата цієї допомоги здійснюється в день звільнення на підставі наказу про виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.

Військовослужбовець може отримати грошову допомогу на оздоровлення, не йдучи у відпустку, якщо він не бажає використовувати право на щорічну основну відпустку. Для цього потрібно в рапорті вказати про те, що є бажання отримати допомогу на оздоровлення без вибуття у відпустку.

Адвокат права