Ідентифіковано 8 російських військових, причетних до звірств у Мотижині (фото)

Дата: 24.05.2022 18:55

Прокуратурою встановлено як мінімум 14 епізодів злочинів восьми російських військових, які вчиняли злочини, зокрема, в Мотижині на Київщині.

Про це повідомила генпрокурор Ірина Венедіктова.

Прокурори Київської обласної та Києво-Святошинської окружної прокуратур спільно з СБУ встановили 5 військовослужбовців зс рф та 3 найманців ПВК «Вагнер»:

- старший лейтенант Олег Крикунов - командир взводу 37 окремої мотострілкової бригади 36 загальновійськової армії;

- сежант Чінгіс Гончіков - командир відділення - командир бойової машини 37 окремої мотострілкової бригади 36 загальновійськової армії;

- сержант Олександр Ванчіков - командир відділення 37 окремої мотострілкової бригади 36 загальновійськової армії;

- сержант Магомедмірза Сулейманов - командир бойової машини 37 окремої мотострілкової бригади 36 загальновійськової армії;

- старший лейтенант Віталій Дмітрієв командир взводу 37 окремої мотострілкової бригади 36 загальновійськової армії;

- Сергій Сазанов - член ПВК «Вагнер»;

- Сергій Сазонов - водій відділення КШМ ПВК «Вагнер»;

- Олександр Ступніцький - розвідник-зв'язківець 1 розвідувально-штурмового взводу 1 розвідувально-штурмової роти ПВК «Вагнер».

Слідством було встановлено, що у березні 2022 року під час окупації вони викрали з дому старосту села Мотижин Ольгу Сухенко, її чоловіка та сина. В місці свого «базування» загарбники катували їх, вибиваючи інформацію про ЗСУ та тероборону. Просто на очах у матері вони спочатку прострелили ногу синові, а потім вбили пострілом у голову. Вся сім’я загинула від множинних вогнепальних поранень.

Інше вбивство – одна із їхніх жертв отримала кулю просто за те, що була вдягнена в чорне. Її ж батька вони взяли у полон і тримали у сараї зі зв’язаними руками та зав’язаними очима практично без їжі й води.

Двох волонтерів, які намагалися провезти в окупований Мотижин гуманітарну допомогу для місцевих, після допитів і катувань вони вивезли до лісосмуги, де розстріляли. Один із них, на щастя, вижив. І не сумнівайтеся, що гумдопомогу та їхні автомобілі, російські військові та найманці поцупили. Підозрювані закатували до смерті і двох членів громадської організації «Патріот», їх тіла знайдені із численними наскрізними вогнепальними пораненнями.

Ще одного з потерпілих нелюди прив’язали до квадроцикла, змусивши так бігти майже 1 км. Чоловікові також довелося пережити допити, погрози вбивством і побиття та кілька днів заточення у каналізаційній ямі.

Крім вбивств, катувань та утримання полонених, серед встановлених «подвигів» підозрюваних також обстріли та підпали будинків мирних мешканців, і відбирання мобільних телефонів.

У прокуратурі закликають тих, хто впізнав цих осіб і має інформацію про їхні злочини, подавайте докази на єдиний хаб https://warcrimes.gov.ua/ або звертайтеся до Київської обласної прокуратури за телефонами 097-053-04-65, 097-838-31-87, 050-107-66-75.