російська агресія

За час війни у МВС ідентифікували понад 232 тисячі військових злочинців та зрадників

Дата: 06.08.2023 14:04

У Національній поліції України створили інформаційну базу для обліку усіх воєнних злочинців рф, представників незаконних збройних формувань та колаборантів. Усі ідентифіковані особи проходять за кримінальними провадженнями.

Особлива увага приділяється збору інформації про росіян, які заходили зі зброєю на територію України.

Штраф у 25 500 грн за російську музику: законопроект про обмеження публічного використання музики держави-агресора

Дата: 03.08.2023 16:58

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 9547, основною метою якого є забезпечення дієвих заходів впливу на суб’єктів господарювання у сфері торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, які не дотримуються встановлених обмежень у сфері підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора.

США передадуть докази воєнних злочинів росії до Міжнародного кримінального суду

Дата: 27.07.2023 19:31

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден наказав розпочати передачу доказів російських воєнних злочинів в Україні до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Про це повідомляє The New York Times. 

Зокрема, американські спецслужби зібрали інформацію про рішення російських чиновників навмисно завдати ударів по цивільній інфраструктурі в Україні та примусово депортувати тисячі українських дітей із тимчасово окупованих територій. 

Зазначається, що деякими з отриманих доказів США вже поділилися з Офісом Генерального прокурора України.

Воєнні злочини росії: задокументовано понад 95 тисяч злочинів, 53 особи засуджено

Дата: 16.07.2023 09:14

Генеральний прокурор України Андрій Костін розповів про результати роботи Офісу Генпрокурора в сфері документування та розслідування воєнних злочинів рф.

Як повідомив Генпрокурор, найбільші виклики існують саме при розслідуванні цих злочинів, оскільки їх велика кількість.

Але результати є.

Зокрема, за словами Андрія Костіна, вже понад 50 військовослужбовців рф отримали вироки в українських судах, що стало можливим завдяки, зокрема, великій підтримці міжнародних партнерів.

Книжки з росії та білорусії під забороною - Зеленський підписав відповідний Закон

Дата: 25.06.2023 09:19

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України».

Текст Закону був надісланий інституціям ЄС для додаткової оцінки того, чи можуть окремі норми Закону вплинути на виконання зобов’язань у частині захисту прав меншин, зокрема, мовних, у контексті рекомендації Висновку Європейської комісії щодо заявки України на членство в ЄС.

Кількість злочинів військових рф за час повномасштабного вторгнення в Україну (інфографіка)

Дата: 13.06.2023 09:42

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну слідчі Національної поліції України розпочали 81 795  кримінальних проваджень за фактами вчинення на території нашої країни злочинів військовослужбовцями збройних сил російської федерації та їхніми пособниками.

Зокрема з них:

69 383 – за ст. 438 Кримінального кодексу України (Порушення законів та звичаїв війни);

9 191 – за ст. 110 Кримінального кодексу України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

До позову України проти росії в суді ООН вже долучились 32 країни

Дата: 10.06.2023 06:24

Судді Міжнародного суду ООН схвалили долучення 32 держав до позову України проти рф через порушення Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Про це повідомляє пресслужба суду.

Чотирнадцять суддів МС ООН проти одного підтримали долучення до позову України на етапі попереднього розгляду серед інших, 26 держав-членів ЄС (окрім Угорщини), а також Австрії, Канади, Нової Зеландії, Норвегії, Ліхтенштейну і Великої Британії.

Російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС: є загроза затоплення десятків населених пунктів

Дата: 06.06.2023 09:50

Вночі російські окупаційні війська здійснили черговий акт тероризму - підрив греблі Каховської ГЕС.

Підрозділи Нацполіції та ДСНС Херсонської області були підняті по тривозі для оповіщення та евакуації цивільного населення із потенційних зон затоплення на правобережній частині Дніпра.

Представники влади зазначили, що рівень води піднімається і всім, хто знаходиться у зоні небезпеки необхідно дотримуватись важливих правил:

По фактам військових злочинів рф проти дітей розслідується більше 1 тисячі проваджень

Дата: 04.06.2023 09:06

В Офісі Генпрокурора повідомили, що наразі по фактам військових злочинів рф проти дітей розслідується більше 1 тисячі проваджень.
  

Так, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну зареєстровано і розслідується більше 1 тис. кримінальних проваджень щодо військових злочинів рф вчинених по відношенню до дітей. Ще майже 1800 злочинів - по фактам руйнування і знищення цивільної інфраструктури. 

Зокрема, внаслідок агресії загинули 484 дитини, ще 992 – отримали поранення. 28 дітей отримали каліцтво внаслідок детонування боєприпасів.  

Підписка на російська агресія