Чи обов’язково направлятимуть на ВЛК усіх, хто прийшов до ТЦК та СП для оновлення даних

Дата: 23.05.2024 12:51

Військово-лікарська комісія (ВЛК) найчастіше розташовується при місцевих військкоматах, а тому після візиту до ТЦК вам одразу дадуть направлення на проходження огляду.

ТЦК розглядає направлення на військово-лікарську комісію індивідуально.

Про це повідомив заступник очільника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва — підполковник Павло Литвин, пише "Громадське".

"Пройти ВЛК доведеться, зокрема, тим, хто має статус "у розшуку". Якщо людина багато років не оновлювала дані про стан здоров’я — зрозуміло, що її негайно треба відправити на ВЛК", - зазначив військовий.

Він додав,що у разі, коли людина непридатна до служби — немає сенсу тримати її на військовому обліку: це і спростить роботу центру комплектування, і дозволить зайвий раз не тривожити людину. Тому інформація про стан здоров’я є важливою для облікових даних. 

"Водночас військово-лікарської комісії можуть уникнути люди з бронюванням — наприклад, військовозобов’язані, які працюють у критичній інфраструктурі. У такому разі для ТЦК недоцільно направляти на ВЛК громадянина, якого все одно не будуть мобілізовувати найближчим часом" - додав Павло Литвин.