До уваги ФОПів: змінено строки зберігання бухгалтерських і фінансових документів

Дата: 05.03.2024 10:13

Наказом Мін'юсту від 04.01.2024 № 40/5 було внесено зміни до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб.

Що змінилося?

Документи, які регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб — строки зберігання документів тепер обов'язкові і для ФОП, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин, і становлять 3 роки.

Первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів — строк розраховується з дня подання податкової чи іншої звітності, для складення якої використовуються зазначені документи та/або інформація, а в разі її неподання - з передбаченого ПКУ граничного строку подання такої звітності.

Документи, які стосуються фінансово-господарської діяльності — строк виріс з 1 або 3 років до 5 років.

Документи, пов'язані з предметом податкової перевірки — зберігаються не менше встановленого мінімального строку та протягом одного року після закінчення передбаченого законом строку для судового оскарження такого рішення.

Документи та інформація, на які поширюються вимоги статей 39 і 39-2 ПКУ — зберігаються не менше 7 років.

Детальніше про це розповідає у відео адвокат Ігор Ясько (Юридична компанія Winner):