фоп

Чи потрібно платити податки і подавати звіти мобілізованим підприємцям (ФОП)

Дата: 13.02.2023 09:33

На весь період служби мобілізовані фізособи-підприємці звільняються від сплати будь-яких податків. Також вони звільняються від подачі звітності за цей період.

Для цього потрібно надати в податкову службу за місцем реєстрації ФОПа копію військового квитка або іншого документу з центру комплектування, в якому зазначені відомості про мобілізацію.

Зробити це можна або одразу по мобілізації, або протягом 10 днів після демобілізації (лікування/реабілітації).

Корисна інформація

Бізнес під час війни: у 2022 році в Україні зареєструвалося більше 100 тисяч ФОПів

Дата: 01.01.2023 18:47

Незважаючи на постійну відсутність електроенергії останнім часом, обстріли російськими військами цивільної інфраструктури, українці продовжують відкривати власні справи. Так, за 2022 рік у застосунку «Дія» зареєструвалися 140 тисяч нових фізичних осіб-підприємців.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише finance.ua.

Банк у якості податкового агента і бухгалтера на аутсорс

Дата: 21.12.2022 10:04

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №8226, який передбачає можливість ФОПу-неплатнику ПДВ без найманих працівників обрати спрощену систему з податковим агентом-банком (передбачає сплату податків без взаємодії з податковою та автоматичної звітності для ІТ-спеціалістів, маркетологів та інших ФОП 3-ї групи).

Як ФОП з окупованої території продовжити підприємницьку діяльність: пояснення юристів

Дата: 23.11.2022 13:07

Через військові дії значна кількість підприємців була вимушена змінити місце фактичного проживання. Після процесу адаптації у багатьох виникло цілком логічні питання – яким чином продовжити підприємницьку діяльність у нових реаліях та чи не стане на заваді реєстрація на окупованих територіях.

Перешкоджання посадовим особам Держпраці: суд зобов‘язав ФОП сплатити штраф понад 400 тис. грн.

Дата: 12.10.2022 10:35

Суд підтримав правову позицію Головного управління та зобов‘язав ФОП сплатити штраф понад 400 тис. грн.

У січні 2020 року фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області здійснили перевірку до одного з ФОП Одещини. Однак, посадовим особам було створено перешкоду у реалізації контрольних повноважень, зокрема, з питань виявлення неоформлених трудових відносин, а саме через ненадання на ознайомлення документів, необхідних для здійснення контрольного заходу.

Три судові інстанції підтвердили правомірність постанови Головного управління щодо порушення трудових прав працівників ФОП

Дата: 24.09.2022 10:01

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду (Верховний Суд) підтримав позицію судів першої та апеляційної інстанцій, які відмовили у задоволенні позовних вимог фізичної особи-підприємця (ФОП) про визнання протиправною та скасування постанови ГУ Держпраці в Одеській області.

Підписка на фоп