Дозвіл на мобілізацію засуджених покладе великі складнощі на плечі військових керівників, - Міжнародний експерт з питань безпеки

Дата: 24.01.2024 15:22

Міністерство юстиції хоче дозволити засудженим громадянам України долучитись до оборони країни, адже наразі законодавчо їх заборонено мобілізовувати до лав ЗСУ. Мін'юст вже розробив пропозиції змін до законодавства, які наразі перебувають на розгляді в комітетах ВР.

Проте експерти висловлюють різні думки з цього питання – одні цілком погоджуються з Мін'юстом, але є й ті, хто категорично проти того, щоб увязненим дали дозвіл обороняти державу.

ГолосToday поцікавився думкою міжнародного експерта з питань безпеки Сергія Шабовти.

"Є таке розуміння як моральний дух військовослужбовця. Він включає в себе багато складових, одна з них - це законодавча зрілість, здатність вгамовувати свою психіку і так далі. Саме ці якості роблять можливим службу, виконання свого військового обовязку, тим паче в умовах війни", - зазначив експерт.

Він зауважив, що на сьогоднішній день існує чимало проблем всередині Збройних сил України, які стосуються дисципліни та військових злочинів.

"До речі, на жаль, держава робить велику помилку, практично розформувавши військову прокуратуру, тому що в умовах війни її треба було негайно відновлювати. Тому що зараз ми стикаємось із проблемою масового дезертирства, відмов від виконання наказів і так далі. Це вже є складні проблеми. І ми хочемо зараз, у таких складних умовах, вимотаних та фізично втомлених військовослужбовців, які зараз є, особливо на передовій, поповнити їх лави зеками? Це ж люди з абсолютно іншою психологією. Вони, щоб вийти із зони, будуть вам розповідати все, що завгодно! Це люди, яким був обраний запобіжний захід і судом був винесений вирок утримання їх у тюрмах. Вони вже переступили моральні пороги, після яких, повірте, якісними та повноцінними, навіть не дивлячись на війну, швидко не стануть стовідсотково", - пояснив Сергій Шабовта.

На думку експерта, дозвіл на мобілізацію засуджених покладе неймовірні складнощі на плечі керуючого складу всіх, починаючи з командира роти і вище. «У всіх тих начальників немає ані часу, ані сил займатися сьогодні перевихованням цих людей, яких випустять із зони», - зауважив він.