засуджені
«Смотрящий» за Хмельницьким СІЗО пішов на угоду зі слідством і задонатив 300 тис. грн. на ЗСУ
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області затвердив угоду про визнання винуватості у справі про встановлення злочинного впливу.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 24 жовтня.
В Україні в'язням можуть дозволити виїжджати з колоній за деяких умов: деталі законопроекту
В Україні пропонують дозволити в'язням виїжджати з колоній однак лише за певних умов і на короткий термін.
Про деталі відповідного законопроекту повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук в Telegram.
Зокрема, він зазначив, що було ухвалено проект Закону «Про внесення змін до статті 111 Кримінально-виконавчого кодексу України у зв’язку з Рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2023 року № 11-р(ІІ)/2023».
Дозвіл на мобілізацію засуджених покладе великі складнощі на плечі військових керівників, - Міжнародний експерт з питань безпеки
Міністерство юстиції хоче дозволити засудженим громадянам України долучитись до оборони країни, адже наразі законодавчо їх заборонено мобілізовувати до лав ЗСУ. Мін'юст вже розробив пропозиції змін до законодавства, які наразі перебувають на розгляді в комітетах ВР.
Проте експерти висловлюють різні думки з цього питання – одні цілком погоджуються з Мін'юстом, але є й ті, хто категорично проти того, щоб увязненим дали дозвіл обороняти державу.
В Україні пропонують залучити ув'язнених до вироблення електроенергії, крутячи педалі велосипеда
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 10057 про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення строку відбування покарання засудженим, яким призначено покарання у виді позбавлення волі на певний строк, у зв'язку із суспільно корисною діяльністю, пов’язаною з генеруванням електричної енергії.
Питання зарахування строку відбування покарань, що засуджені відбували у місцях позбавлення волі на ТОТ (законопроект)
Кабінет Міністрів України підтримав законопроект, яким вносяться зміни до КК України, КПК України й інших законодавчих актів та, зокрема, врегульовується питання зарахування строку відбування покарань, що засуджені відбували у місцях позбавлення волі на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).
Головна теза документу:
Передбачено, що засуджені особи, які не відбули призначене вироком суду покарання внаслідок тимчасової окупації окремих територій України, звільняються від подальшого відбування покарання за рішенням суду!
Уряд врегулював питання умов тримання під вартою: тих хто відмовлятиметься від їжі годуватимуть примусово
Урядом прийнято постанову «Про затвердження Порядку примусового годування та умов тримання засуджених та осіб, взятих під варту, які відмовляються від прийняття їжі».
Так, відповідно до ч. 3 ст. 116 Кримінально-виконавчого кодексу України, ч. 16 ст. 11 Закону України «Про попереднє ув'язнення» Кабмін постановив:
- Затвердити Порядок примусового годування та умови тримання засуджених та ociб, взятих під варту, які відмовляються від прийняття їжі.
Оскарження засудженим відмови у наданні відпустки для відвідування хворої матері
Правова позиція ЄСПЛ у справі «GT v. GREECE» від 13.12.2022, заява № 37830/16 https://cutt.ly/00HADzm
Заявник, який засуджений до позбавлення волі і відбуває покарання, скаржився на те, що йому було необґрунтовано відмовлено у задоволенні клопотань про надання відпустки для відвідування своєї хворої і госпіталізованої матері та у подальшому – щоб бути присутнім на її похороні.
З цього приводу Суд зазначив наступне.