Ігрові фіаско: як Android та Apple виходили на ринок консолей

Дата: 21.04.2025 17:03

Сучасні геймери знають просту істину - на ринку ігрових консолей вже з десяток років хазяйнують Sony та Xbox, фактично не маючи конкурентів у своєму сегменті. Проте спроб було чимало - десятки виробників свого часу намагалися вибороти своє місце під сонцем, проте зазнавали невдачі. Причини провалу могли бути різними: висока ціна, слабка бібліотека ігор, технічні проблеми або невдалий маркетинг.

Перші кроки від Android

Конкуренція між двома гігантами зосереджена у площині мобільних пристроїв, проте свого часу й Apple, і Android намагалися робили спроби вийти на ринок ігрових консолей. Обидві виявилися невдалим експериментом, а час диктував свої умови - невдовзі розпочалася епоха мобільних ігор, яка суттєво позначилася на ринку консолей в цілому. Зрештою, мобільний формат захопив і інші напрямки - наприклад, переважна більшість шанувальників азартних ігор обирає саме смартфони для гри в онлайн казино elslots та інші популярні ігрові клуби.

Ігрова консоль на базі Android мала назву Ouya та вийшла у 2013 році, саме тоді, коли операційна система Android поступово змінювала свої позиції на ринку. Ouya пропонувала відкриту систему для розробників, компактний дизайн і підтримку мобільних ігор на великому екрані. Однак пристрій мав слабке залізо, обмежену бібліотеку ігор і низьку якість збірки контролера, тож зрештою програв конкуренція навіть смартфонам.

1

Колекційний експонат від Apple

Компанія Apple пробувала увірватися на ринок консолей зовсім в інші часи - у 1996 році з’явилася Apple Bandai Pippin, мультимедійна платформа, яка поєднувала функції ігрової консолі та комп’ютера. Але замість того, щоб стати революцією, пристрій став одним із найбільших провалів в історії Apple.

Попри те, що для свого часу новий продукт виглядав дійсно прогресивним: консоль мала низку очевидних недоліків:

  • Занадто висока ціна (близько 600 доларів);
  • Слабка бібліотека ігор;
  • Спроба зробити універсальний пристрій без чіткого позиціювання.

Втім, є і ті, хто вважає, що Apple Bandai Pippin просто випередила свій час, а сьогодні це справжній артефакт для поціновувачів ретро-консолей - в інтернеті ціна за оригінальну консоль сьогодні коливається від 800 до 1000 євро.

Власне проєкт проіснував лише два роки - у 1997 році, після повернення Стіва Джобса в Apple, його остаточно закрили, а продано було лише близько 42 тисяч копій.

Увага! Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність! Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри!