Кавовий бізнес в Україні: як оформити все документально?

Дата: 30.08.2022 16:55

Що може бути прекраснішим, ніж запах ароматної кави у вашому закладі? Вона принесе у ваше життя тільки плюси: додасть затишку, зацікавить нових відвідувачів та стане додатковим джерелом прибутку.

Але питання як все оформити документально. Які КВЕД та ЄП обрати?

Якщо ви хочете відкрити «каву на колесах», потрібно зареєструвати першу групу ЄП (відкрити ФОП). Тоді ви зможете продавати каву з розносів, лотків тощо.

У такому випадку вам не потрібно робити РРО/ПРРО. Достатньо зареєструвати КВЕД 47.81.

Хочете підійти до справи глобальніше та відкрити свій кіоск чи заклад?

Тоді обирайте 2 групу ЄП та реєструйте КВЕД 56.30. За його умовами ви можете готувати й продавати каву, відкрити свій бар, кафе, кіоск тощо.

Але яка ж кава без десертів? Щоб продавати ще й випічку, потрібно зареєструвати КВЕД 56.10 «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування». Саме в цій категорії працюють всі заклади громадського харчування: від наметів з хот-догами та шаурмою до ресторанів.

Якщо ви вже ФОП та в якості додаткового заробітку хочете встановити кавовий автомат, зареєструйте КВЕД 47.99 «Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами».

ФОП 1,2,3 груп можуть використовувати банківський термінал. Окрім цього, ФОП 2 групи має встановити РРО/ПРРО. Це правило було запроваджено 1 січня 2022 року, але під час воєнного стану штрафи стягуватись не будуть.

Обов’язково потрібно встановити POS-термінали, щоб відвідувачі могли розраховуватись банківською карткою. За відсутність терміналів ви можете отримати скаргу та штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів (8500-17000 грн).

Адміністративний штраф за відсутність можливості використовувати ЕПЗ буде від 100 до 200 нмдг (а це від 1700 до 3400 грн).

Бухгалтерські послуги - М.P.Service