Керівництво ГУ ВСП налагодило схему незаконного отримання додаткових виплат - ЗМІ

Дата: 08.04.2024 10:17

З початку повномасштабної війни в Україні для військових, які беруть безпосередню участь у відбитті російської агресії, владою було встановлено так звані "бойові" доплати розміром від 30 до 100 тис грн. 

Також за цей час правоохоронними та антикорупційними органами було зафіксовано вже безліч випадків, коли такі доплати отримували військові, які не перебувають і ніколи не були на фронті, а знаходяться у глибокому тилу.

Цього разу журналісти провели власне розслідування та викрили схему нарахування незаконних додаткових виплат у розмірі 30 тис грн серед військовослужбовців Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України (ГУ ВСП).

Зокрема, доплати отрумують заступники голови ГУ ВСП Володимира Гуцола, очільники управлінь ГУ ВСП, а також керівництво Херсонського ЗВ ВСП. Кошти у розмірі 30 тис грн/міс виплачуються начебто за бойове чергування але насправді особи, які отримують кошти ніякого чергування не несуть.

Як повідомляється, голова ГУ ВСП та старші змін підписують відповідні документи, які потім надсилаються у ГШ для нарахування додаткової винагороди, ГШ в свою чергу не має функцій перевіряти законність нарахувань адже цим повинна займатись сама ВСП.

Зауважимо, що ще у 2023 році було проведено перевірку Херсонського ЗВ ВСП в ході якої було виявлено низку порушень та розбіжностей в документації і, зокрема, у веденні Журналів бойових дій. Так, наприклад, до рапортів на виплату додаткової винагороди начальником Херсонського ЗВ ВСП було внесено витяги з Журналу бойових дій за періоди, в яких такий Журнал взагалі не вівся.

За даними фактами журналіст Даниэль Фокина направила інформацію до правоохоронних органів і Департаментом стратегічних розслідувань Нацполіції було подано звернення до Міноборони України провести необхідні заходи реагування з метою недопущення злочинів в оборонній сфері.

1

Нагадаємо, це вже не перший скандал, пов'язаний з керівництвом ГУ ВСП. Раніше ми писали про факти корупції та зловживань керівництвом відомства, а також про затримання підлеглих начальника ГУ ВСП за систематичне вимагання хабарів.