кібербезпека

Що таке скам, як його розпізнати та захиститись — пояснення від Кіберполіції

Дата: 30.10.2024 15:01

Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією  ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Про найбільш поширені шахрайські схеми, як-от продаж неіснуючого товару, фішингові шахрайства чи фейковий виграш дивіться у відео.

Дотримуйтеся простих порад і подбайте про свою безпеку онлайн. Будьте обачними та бережіть себе!

Що необхідно робити, щоб не стати жертвами кібершахрайств?

Дата: 14.10.2024 12:44

Злочинці зламують облікові записи користувачів месенджерів та розсилають контактам жертв повідомлення з фішинговими посиланнями про нібито отримання грошової допомоги від держави або міжнародних організацій. У такий спосіб зловмисники отримують банківські дані потерпілих.

Про це розповів старший оперуповноважений з оперативого пошуку та партнерства у сфері інформаційних технологій управління протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Артем Бухтіаров.

Як знаходять шахраї своїх жертв?

За рекомендацією РНБО планується обмежити користування Telegram у Верховній Раді України

Дата: 07.10.2024 14:26

Запроваджуються нові положення про роботу Telegram в локальній мережі Верховної Ради.

Які заходи безпеки впроваджує апарт за рекомендацією РНБО розповів народний депутат Ярослав Юрчишин у Facebook.

Отже:

В Україні обмежили використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях, на об’єктах критичної інфраструктури - РНБО

Дата: 20.09.2024 12:56

Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) прийняв рішення обмежити використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях, на об’єктах критичної інфраструктури.

Кіберполіція та ДПС попереджають про фейкові листи з шкідливим програмним забезпеченням

Дата: 20.08.2024 17:01

Українцям на електронну пошту почали надходити фейкові листи з шкідливим програмним забезпеченням.

Зловмисники надсилають електронні листи нібито від імені філій ДПІ м. Києва. Аферисти закликають відкрити доданий до листа файл, інфікований ШПЗ.

У такий спосіб зловмисники отримують прихований доступ до комп’ютеру жертви та переводять гроші з рахунків підприємства на підконтрольні. 

Як не стати жертвою аферистів: про шахрайські дії в мережі Інтернет розповіли у відділі протидії кіберзлочинам

Дата: 12.04.2024 11:17

 

Про результати у справах, щодо шахрайств, які супроводжуються працівниками відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області, під час брифінгу розказав старший інспектор з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції НПУ Артем Бухтіаров.

Так, за його словами, в рамках кримінального провадження за ч. 3, 4 ст. 190 КК України викрито організовану злочинну групу, що вчиняла шахрайські дії в мережі Інтернет, пов’язані з торгівлею нерозмитненими автомобілями, зокрема для ЗСУ.

СБУ ідентифікувала хакерів російського гру, які атакували «Київстар», матеріали нададуть в Гаагу, – Ілля Вітюк

Дата: 04.04.2024 09:34

Кіберфахівці та слідчі СБУ збирають доказову базу на хакерів головного розвідувального управління генерального штабу рф (гру гш), які здійснили атаку на одного з національних операторів мобільного зв’язку «Київстар». Після проведення всіх експертиз та оголошення підозр матеріали цього розслідування будуть передані до Міжнародного кримінального суду у Гаазі.

Про це повідомив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

Кібератака на "Київстар": в СБУ розповіли про деталі хакерської атаки на мобільного оператора

Дата: 04.01.2024 11:10

Кіберфахівці Служби безпеки України допомогли відновити роботу та відбити нові кібератаки рф на одного з національних операторів мобільного зв’язку "Київстар". 

Про деталі масштабної хакерської атаки розповів начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк у інтерв'ю "Reuters".

Безпека дітей в інтернеті: що важливо знати батькам роз"яснили у Мінсоцполітики

Дата: 27.07.2023 13:40

Що важливо знати батькам для безпеки їхніх дітей в інтернеті (онлайн)?

Мінсоцполітики розповідає про ознаки в поведінці дітей, які можуть викликати занепокоєння; поради, які батьки можуть дати своїм дітям, щоб вберегти їх від онлайн-зловмисників; базові рекомендації, як  вчити дитину безпечної поведінки в інтернеті.

У 2021 році Кримінальний кодекс України було доповнено статтею 156-1 – домагання дитини для сексуальних цілей визнано кримінальним правопорушенням.

Підписка на кібербезпека