За час повномасштабної війни цифрові технології і, зокрема, мобільні додатки для смартфонів і вже встигли довести свою ефективність та незамінність.
Нижче список додатків, які зібрали AIN.UA, та які обов’язково мають бути в телефоні у кожного українця.
Карти та навігація
Google Maps
- Google Maps є на iOS, і на Android. Головна перевага цього додатку — це можливість вибрати найкращий маршрут з автоматичним урахуванням пробок, аварій та перекритих ділянок. І у порівнянні з іншими додатками така інформація найактуальніше саме в Google Maps.
- Також в карти можна одним кліком додати позначки укриттів (посилання на мережу укриттів в Києві тут).
- В Google Maps можна зберегти карту для офлайн-використання, проте вам доведеться вручну збирати карту «по шматочках». Крім того, всі знають про супутникові карти в Google Maps, але мало хто використовує ландшафтні, а вони тут також є і можуть знадобитися.
Медична допомога
«Перша допомога — МФЧХ і ЧП»
- Безкоштовний і простий у використанні додаток «Перша допомога» забезпечує доступ до інформації, яку необхідно знати для надання першої медичної допомоги в разі виникнення найпоширеніших надзвичайних ситуацій.
- Повна інтеграція номерів телефонів екстрених служб (наприклад, 911, 999 або 112) дає можливість в будь-який час звертатися за допомогою у програмі навіть під час закордонних подорожей.
- У програмі є попередньо завантажений вміст, тож ви матимете миттєвий доступ до всієї інформації з техніки безпеки в будь-який час, навіть якщо пристрій не підключено до мобільної мережі або Wi-Fi.
- Доступно на iOS, і Android.
TacticMedAid
- З додатком TacticMedAid ви отримуєте повний довідник з адаптованою версією протоколу TCCC-AMS для військових та протоколу STOP THE BLEED для цивільних. Фактично це довідник з тактичної медицини.
- Дії, описані в довідниках TacticMedAid для цивільних і військових, є домедичною допомогою та не вимагають від рятівника наявності медичної освіти, проте було б чудово попередньо пройти курси.
- Доступно на iOS, та Android.
Безпека
MineFree
- MineFree розроблено швейцарською організацією Free Ukraine за підтримки ДСНС України. Додаток допомагає оминати вибухові пристрої та заміновані території.
- MineFree містить мапу, на якій позначено потенційно небезпечні території, сповіщення у випадку наближення до небезпечного об’єкту та довідник ДСНС, у якому є фото та опис вибухонебезпечних предметів.
- Додаток доступний для завантаження в App Store та Google Play.
DeepState Map
- Карта бойових дій від Deep State умовно відображають ситуацію на фронті, та пересування військ агресора. Інформація для оновлення карти береться з відкритих українських джерел, тож фактично Deep State — найактуальніша та достовірна карта бойових дій.
- Розробники радять в жодному разі не використовувати карту для прокладання безпечних маршрутів, але орієнтуватися в загальній ситуації по ній можна.
- DeepState Map — це не додаток, а сайт. Проте його можна встановити собі на головний екран смартфона. Доступно за посиланням.
«Повітряна тривога»
- Додаток «Повітряна тривога», дозволяє миттєво отримувати сповіщення про тривогу у вибраному місті чи області України від системи цивільної оборони. За правильних налаштувань, застосунок буде голосно сповіщати про тривогу навіть у беззвучному режимі смартфона.
- Крім того, в додатку є можливість подивитися карту повітряних тривог, що може знадобитися під час подорожі.
- Додаток доступний для завантаження в App Store та Google Play.
Документи
«Дія»
- В Україні документи з «Дія» прирівняні до фізичних носіїв (крім того, вони також приймаються в деяких країнах ЄС). А з початком війни навіть громадяни з паспортом «книжечкою», який раніше не відображався в «Дії» отримали «єДокумент», щоб мати можливість проходити перевірки на блокпостах.
- Крім того, в «Дію» додали можливість переказу коштів для української армії, подати заявку про пошкоджене житло, отримати статус внутрішньо переміщеної особи та статус безробітного.
- Доступно на iOS, і Android.