МОН
МОН затвердило зміни до комплексної політики "Школа офлайн": чого очікувати у 2025–2026 навчальному році?
МОН України затвердило низку змін до положень, які є частиною комплексної політики «Школа офлайн». Зокрема, вони стосуються організації дистанційного навчання, індивідуального педагогічного патронажу та навчання за місцем перебування.
Політика має на меті повернути дітей до очного навчання, поліпшити якість дистанційної освіти та задовольнити потреби кожної з категорій учнів: діти на прифронтових територіях, діти на ТОТ та діти за кордоном.
Уряд затвердив план відновлення освіти на деокупованих територіях, - МОН
Уряд ухвалив розпорядження «Про затвердження плану заходів з відновлення освіти на деокупованих територіях на 2024–2027 роки».
Тимчасова окупація частини України створила виклики у сфері освіти. Багато закладів освіти було зруйновано або пошкоджено, а бойові дії створюють небезпеку й нині. Діти й молодь, які перебували на окупованих територіях, зазнали негативного впливу від освітньої системи країни-агресора. Їх навчали за зміненими програмами, мілітаризували та намагалися сформувати в них іншу національну ідентичність.
Уряд затвердив вимоги до захищених просторів у школах
Уряд затвердив постанову про Порядок реалізації експериментального проєкту щодо створення в будівлях і спорудах закладів освіти захищених просторів (приміщень для фізичного захисту).
Йдеться про школи, розташовані на території громад із задовільним та/або помірним рівнями ризику, — на безпечній відстані від лінії фронту. Рівні визначають за Методикою оцінювання ризиків безпеки в освіті, пов’язаних із російською агресією.
Якими мають бути укриття згідно з вимогами?
"Школа офлайн": держава планує повернути 300 тисяч дітей до очного навчання
В Україні планують повернути 300 тисяч школярів до безпечного навчання офлайн до кінця року.
Як зазначив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, за останні 4 роки українська система освіти зазнавала втрат, зокрема, через COVID-19 та повномасштабну війну.
За дослідженням PISA-2022 зараз українські діти відстають від однолітків з інших країн на 2 роки навчання і необхідно ухвалювати рішення, щоб вийти на новий рівень якості освіти та не втратити покоління.
Програма "Захист України" для старших класів: школярі вивчатимуть озброєння, медичну допомогу та стрілецьку підготовку
В Україні розробили проєкт модельної навчальної програми «Захист України» для 10–11 класів закладів загальної середньої освіти - програма є ключовим елементом комплексного оновлення предмета, спрямованого на формування в молоді національної ідентичності та навичок для захисту власного життя.
Як повідомили в МОН, наразі програма має отримати гриф «Рекомендовано» за результатами експертизи та відповідний наказ до затвердження від Міністерства.
Роз’яснення щодо подання військово-облікових документів при вступі до закладів фахової передвищої та вищої освіти
Заклади освіти, вступники та члени їх сімей попрохали роз’яснити порядок виконання пункту 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабміну від 30 грудня 2022 року № 1487.
У зв’язку з цим Міністерство освіти і науки розробило відповідні роз’яснення.
Так, при зарахуванні на навчання військово-облікові документи до приймальних комісій закладів освіти подають:
Медичні довідки для дошкільнят та учнів: що потрібно знати перед початком нового навчального року?
МОЗ затвердило єдину форму медичної довідки, яка видається сімейним лікарем для зарахування дитини до закладів освіти всіх рівнів.
Відтепер немає потреби проходити огляд у декількох лікарів, займати черги та отримувати довідки різної форми. Для вступу дитини до будь-якого закладу освіти видається уніфікована довідка №086/о "Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)".
Для отримання довідки у дитини повинні бути обовʼязкові щеплення згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.
МОН змінює правила вступу до вищих навчальних закладів - деталі від міністра Лісового
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий у Фейсбук повідомив, що в останні два роки стрімко зросла кількість чоловіків-студентів призовного віку, які раптом згадали, що їм треба друга чи третя вища освіта, аспірантура чи докторантура.
Як розрахувати свій конкурсний бал під час вступу до ВНЗ
Розрахувати свій бал можна за допомогою онлайн-калькулятора на офіційному сайті вступної кампанії.
Для цього необхідно:
1. Заповнити поля з балами вступних випробувань (НМТ/ЗНО) та відповідними коефіцієнтами для обраної спеціальності. Переглянути коефіцієнти можна в додатку 7 до Порядку прийому (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0379-24#n14).
Для НМТ/ЗНО всіх років діють коефіцієнти 2024 року.