НСЖУ закликає владу виконати зобов’язання перед ЄС щодо прийняття медіазаконодавства

Дата: 06.07.2022 10:56

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) вітає надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу і нагадує, що Україна взяла на себе зобов’язання узгодити своє медіазаконодавство із європейським, зокрема, з Директивою ЄС № 2018/1808 про аудіовізуальні медіапослуги.

НСЖУ підтримує якомога швидше виконання цього зобов’язання й готова всіляко сприяти. Це не викликає дискусій чи протиріч серед українських  медійників, а, навпаки, має беззастережну підтримку.

Однак, як зазначили в НСЖУ, розроблений ще задовго до війни законопроєкт «Про медіа», який не обмежується регулюванням аудіовізуальних медіапослуг, містить багато контраверсійних новацій, тож викликав хвилю обурення в українських журналістів. Проти ухвалення цього законопроєккту публічно виступили понад 100 редакцій медіа і зібрали підписи під відповідною заявою.

Також, критикують законопроєкт «Про медіа» і експерти Ради Європи.

Тому ухвалення законопроєкту «Про медіа» в нинішньому вигляді (досі публічно представленою є версія законопроєкту дворічної давнини – 2693-д від 02.07.2020) викличе хвилю критики України від європейських експертів і впливових медіаорганізацій, може порушити одностайну підтримку України. Це буде крок від Європи, а не до Європи.

НСЖУ закликає владу зняти з розгляду законопроєкт «Про медіа» і розробити окремий законопроєкт про аудіовізуальні медіапослуги на виконання зобов’язань кандидата в члени ЄС. Або законопроєкт «Про медіа» можна скоротити до двох розділів, які регулюють аудіовізуальні медіапослуги. Водночас, НСЖУ заявила, що готова до діалогу й участі в обговореннях нового медійного законодавства.

Повний текст заяви НСЖУ за посиланням.