Повторність та однакові епізоди (ст. 32 КК)

Дата: 18.03.2025 15:24

05.12.2024 ККС ВС

№ 159/7433/21 Тлумачення щодо "Об’єднання тотожних діянь єдиним злочинним наміром" та повторність. Умисел при повторності у злочині за ст. 153 КК

https://reyestr.court.gov.ua/Review/123678712

Об’єднання тотожних діянь єдиним злочинним наміром означає, що до вчинення першого з низки тотожних діянь особа усвідомлює, що для реалізації її злочинного наміру необхідно вчинити декілька таких діянь, кожне з яких спрямовано на реалізацію цього наміру. Такі діяння не утворюють повторності, оскільки кожне з них стає елементом одиничного (єдиного) злочину і окремим (самостійним) злочином щодо будь-якого іншого з цих діянь бути не може. При повторності тотожних злочинів кожен із них має власну суб’єктивну сторону, зокрема самостійний умисел, який виникає щоразу перед вчиненням окремого злочину.

19.03.2024 ККС ВС

№ 607/19649/21 Про сутність повторності. Ситуація, коли в одному кримінальному провадженні розглядається два і більше епізоди вчинення тотожних чи однорідних злочинів.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/117849529

У ситуації, коли в одному кримінальному провадженні розглядається два і більше епізоди вчинення тотожних чи однорідних злочинів, для повторності злочинів не має значення, була чи не була особа засуджена за раніше вчинений злочин. Однак, у випадку розгляду різних кримінальних проваджень стосовно однієї особи, така обставина має значення, а тому повторність має місце лише у разі постановлення щодо особи обвинувального вироку за тотожний чи однорідний злочин в іншому кримінальному провадженні. Тобто лише за умов, коли суд безпосередньо досліджує докази та у вироку встановить доведеність винуватості особи одночасно за всіма епізодами кримінальних правопорушень, які інкриміновані обвинуваченому. Оскільки доведеність чи недоведеність вини у першому епізоді встановлюється судом і лише одночасний розгляд судом в одному кримінальному провадженні першого епізоду, що утворює повторність, і наступного, який кваліфікується як повторний. Отже, лише за таких обставин, така форма множинності злочинів, як повторність, за відсутності обвинувального вироку суду стосовно особи за раніше вчинений злочин, якщо такі епізоди розглядаються судом в одному кримінальному провадженні, узгоджується з положеннями ст. 62 Конституції України та відповідає принципу non bis in idem.

29.09.2022 ККС ВС

№ 748/2075/19 Особливості призначення покарання за злочини, які отримують однакову кримінально-правову кваліфікацію і вчинені як до, так і після постановлення попереднього вироку

https://reyestr.court.gov.ua/Review/106621771

Якщо в діях особи має місце повторність кримінальних правопорушень, передбачена ч. 1 ст. 32 КК, і ця особа засуджується за вчинення кількох тотожних кримінальних правопорушень, які кваліфікуються за однією статтею або частиною статті Особливої частини КК, і при цьому одне або кілька з них були вчинені до ухвалення попереднього вироку, а ще одне або декілька - після його ухвалення, то спеціальні правила ч. 4 ст. 70 КК не застосовуються. У такому випадку суд кваліфікує зазначені кримінальні правопорушення за однією статтею або частиною статті Особливої частини КК та призначає покарання, передбачене її санкцією, а остаточне покарання визначає за правилами ст. 71 КК за сукупністю вироків.

15.04.2021 ККС ВС

Повторність у однакових епізодах

https://reyestr.court.gov.ua/Review/96406933

У ситуації, коли в одному кримінальному провадженні розглядається два і більше епізоди вчинення тотожних чи однорідних злочинів, для повторності злочинів не має значення, була чи не була особа засуджена за раніше вчинений злочин. Проте у випадку розгляду різних кримінальних проваджень стосовно однієї особи, така обставина має значення, а тому повторність має місце лише у разі постановлення щодо особи обвинувального вироку за тотожний чи однорідний злочині в іншому кримінальному провадженні.

08.02.2021 ККС ВС

Особливості призначення покарання за злочини, які отримують однакову кримінально-правову кваліфікацію і вчинені як до, так і після постановлення попереднього вироку

https://reyestr.court.gov.ua/Review/94974219

Якщо в діях особи має місце повторність кримінальних правопорушень, передбачена ч. 1 ст. 32 КК, і ця особа засуджується за вчинення кількох тотожних кримінальних правопорушень, які кваліфікуються за однією статтею або частиною статті Особливої частини КК, і при цьому одне або кілька з них були вчинені до ухвалення попереднього вироку, а ще одне або декілька - після його ухвалення, то спеціальні правила ч. 4 ст. 70 КК не застосовуються. У такому випадку суд кваліфікує зазначені кримінальні правопорушення за однією статтею або частиною статті Особливої частини КК та призначає покарання, передбачене її санкцією, а остаточне покарання визначає за правилами ст. 71 КК за сукупністю вироків.

19.02.2020 ККС ВС

Розмежування повторного злочину та продовжуваного злочину у випадку вчинення кількох самостійних епізодів кримінальної протиправної поведінки

https://reyestr.court.gov.ua/Review/87760346

Продовжуваний злочин це діяння, ознаки якого передбачені однією статтею або частиною статті КК і складається з двох або більше тотожних злочинних дій, що мають єдиний злочинний намір (єдиний умисел та загальну мету) і утворюють у своїй сукупності єдиний злочин. Можливість кваліфікації кількох діянь як одного продовжуваного злочину залежить від конкретних обставин того чи іншого кримінального провадження. Якщо кожен з епізодів вчиняється з самостійним умислом підстав вважати злочин продовжуваним немає.

19.09.2019 ККС ВС

Відсутність кваліфікуючої ознаки повторність (тотожні дії та єдиний умисел на збут психотропної речовини та наркотичного засобу) (ст. 307 КК)

https://reyestr.court.gov.ua/Review/84545471

Повторність злочинів відсутня, якщо протиправні дії засудженого є тотожними та охоплені єдиним умислом на збут психотропної речовини та наркотичного засобу, навіть у випадку виявлення відповідних предметів в особливо великому розмірі та в різних місцях.

Категорія: «Повторність та однакові епізоди» ст. 32 КПК.

Вас можуть зацікавити інші категорії у ст. 32 КПК:

1.  Повторність та однакові епізоди

2. Ідеальна та реальна сукупність злочинів як виключення повторності

3. Повторність та продовжуваний злочин

4. Повторність та вироки за тотожні злочини

5. Повторність та особлива частина КК

5.1. Повторність у злочинах за ст. 153 КК

5.2. Повторність у злочинах за ст. 185 КК

5.3. Повторність у злочинах за ст. 186 КК

5.4. Повторність у злочинах за ст. 191 КК

5.5. Повторність у злочинах за ст. 307 КК

5.6. Повторність у злочинах за ст. 308 КК

5.7. Повторність у злочинах за ст. 309 КК

5.8. Повторність у злочинах за ст. 310 КК

5.9. Повторність у злочинах за ст. 315 КК

5.10. Повторність у злочинах за ст. 317 КК

5.11. Повторність у злочинах за ст. 368 КК

6. Повторність та загальна частина КК

6.1. Повторність ст. 15 КК (Замах)

6.2. Повторність та неосудність (ст. ст. 19, 20 КК)

6.3. Повторність та ст. 45 КК (Дійове каяття)

6.4. Повторність та ст. 48 КК (Зміна обстановки)

6.5. Повторність у питаннях призначення покарання

6.6. Повторність та непогашена судимість

7. Про сутність повторності

Правові позиції щодо повторності також можна відслідковувати у окремих категоріях статей Особливої частини КК.

Онлайн сервіс пошуку судової практики Верховного Суду Lex GO