Позапланові перевірки у випадку скарг на мобінг

Дата: 14.03.2024 10:29

 

Нездорова атмосфера в колективі: нерівна оплата праці, погрози та залякування, висміювання, безпідставне позбавлення премій та бонусів, наклеп, позбавлення перспектив кар’єрного зростання — може стати новою підставою для візиту інспекції Держпраці.

У ВРУ з цього приводу зареєстрували законопроєкт № 11044 "Про внесення змін до статті 16 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" щодо проведення перевірок в частині вчинення мобінгу".

Нагадуємо, що мобінг — це цькування працівника з боку його колег, підлеглих або керівництва, яке вчиняється з метою приниження гідності співробітника.

Держпраці у випадку його прийняття зможе здійснювати за заявою працівника або профспілки перевірки додержання законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання та фізичними особами, які використовують найману працю. Перевіряти будуть додержання вимог Закону "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану"; наявність неоформлених трудових відносин; вчинення мобінгу; законність припинення трудових договорів.

Детальніше розповідає адвокат Ігор Ясько (Юридична компанія Winner):