права працівників
Безпечні та здорові умови праці для домашніх працівників
Обов’язок щодо створення безпечних та здорових умов праці домашніх працівників покладається як на роботодавця, так і на працівника.
Домашній працівник може відмовитися виконувати важкі роботи, роботи із шкідливими або небезпечними умовами праці.
В свою чергу саме роботодавець має забезпечити справність обладнання та засобів виробництва, що використовуються домашнім працівником під час виконання трудових обов’язків.
Чи може адміністрація підприємства відмовити особі з інвалідністю 2 групи у наданні неповного робочого дня або тижня?
Запитання: Чи може адміністрація підприємства відмовити особі з інвалідністю 2 групи у наданні неповного робочого дня або неповного робочого тижня?
Відповідь: Відповідно до статті 172 Кодексу законів про працю України, у випадках, передбачених законодавством, на роботодавця покладається обов'язок організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці.
Мобінг на роботі: як розпізнати, які наслідки та механізми захисту працівника
Мобінг (цькування) – це діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної (ділової) репутації у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери, зокрема такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.
Типовими ознаками мобінгу (цькування) є:
Зміни щодо працівників, робочі місця яких знаходяться на тимчасово окупованих територіях: деталі нового закону
01 травня Верховна Рада України прийняла Закон про нові обов’язки щодо працівників, робочі місця яких знаходяться на тимчасово окупованих територіях (законопроект №12255-1).
Про що йдеться у новому законі розповідає "Адвокат права".
Отже, що було прийнято в документі:
Мобінг, як прояв дискримінації працівників з ВІЛ-позитивним статусом на робочих місцях
Прояв мобінгу відносно до працівників є серйозною проблемою, яка виникає через стигматизацію та дискримінацію. Професійне оточення, яке відноситься до працівника з ВІЛ-позитивним статусом з ворожістю або виключенням, може призвести до втрати робочого місця такого працівника, погіршення психічного та фізичного здоров'я, а також до ізоляції від соціального оточення.
Щодо особливостей робочого часу домашніх працівників
Особливості робочого часу домашніх працівників визначенні ст. 173-5 Кодексу законів про працю України.
Положенням ч. 1 ст. 173-5 Кодексу законів про працю України (далі - Кодекс) зазначено, що на домашніх працівників поширюються положення щодо тривалості робочого часу та часу відпочинку, передбачені цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених цією статтею.