Прем’єр-міністр України розповів про програми безповоротних грантів для підприємців

Дата: 24.06.2022 17:31

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Уряд прийняв документи щодо запуску програми «єРобота» й анонсував одразу три грантові програми підтримки створення власного бізнесу.

"Ми запускаємо ще три програми, які так само спрямовані на створення нових робочих місць, збільшення доходів українців та розвиток нашої економіки", — зазначив Денис Шмигаль.

Серед програм - безповоротні гранти на створення й розвиток переробних підприємств. За словами Прем’єр-міністра, це можуть бути підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів тощо.

"Грант можна буде витратити на придбання обладнання. Головні вимоги до отримувачів: створення не менше 25 нових робочих місць і сплата податків.  Люди, які хочуть отримати грант, повинні представити робочу ідею, чіткий бізнес-план та залучити власні кошти на свою справу", — зауважив очільник Уряду.

Як повідомив Денис Шмигаль, для перших заявників власний внесок за цією програмою має скласти 30%. Також держава надає додаткові можливості отримати доступний кредити за програмою «5-7-9» у розмірі до 16 млн грн.

Також Урядом затверджено грантову програму підтримки розвитку ІТ-сектору та стартапів у сфері високих технологій.

Держава надасть від 750 тис. грн до 3,5 млн грн для відповідних стартапів, а адмініструватиме програму Український фонд стартапів.

"Головні критерії фінансування: створення 5 робочих місць, а також акцент на розробці нових технологій та рішень. Україна — це країна, яка має живе інноваційне середовище. Україна — це країна, де величезний потенціал для інноваційного бізнесу. Нам дуже важливо зберегти таку економічну спроможність нашої держави", — підкреслив Денис Шмигаль.

Крім того, Кабмін запустив програму «Старт в ІТ» — надання стипендій в розмірі до 30 тис. грн на навчання й отримання навичок молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера.

"Ця програма не для студентів, і не для ІТ-фахівців. Ця програма для людей, які мають попередній досвід роботи, але зараз, наприклад, цю роботу втратили чи перебувають у простої і хочуть опанувати нові навички для нової кар’єри. Держава надає таку можливість. ІТ-вці за останні роки стали справжнім середнім класом в Україні, тож ми зацікавлені в тому, аби їх кількість лише збільшувалася", — зауважив Прем’єр-міністр.

Кошти в межах програми «Старт в ІТ» можна буде витратити лише на оплату школи чи курсів, які визначить Міністерство цифрової трансформації. Загалом, за словами очільника Уряду, держава надасть можливість розпочати кар’єру в ІТ для 60 тисяч українців. Загальний бюджет програми складає 1,8 млрд грн.

Вже затверджена і програма безповоротних грантів для аграріїв.

За програмою часткової компенсації вартості створення теплиць розмір гранту становитиме від 5 до 7 млн грн.

"Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 25 років", — зауважив Денис Шмигаль.

Глава Уряду підкреслив, що кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи, закупівлю посівного матеріалу та добрив. Враховуючи, що сума гранту за цією програмою значно вище, то вводиться принцип співфінансування. Як повідомив Прем’єр-міністр, для першої тисячі учасників 70% вартості проекту фінансує держава, а 30% — сам підприємець.

Загалом же Уряд представив шість грантових програм. Це основа проекту «єРобота», який дозволить кожному, хто має бажання, навички та план – запустити власну справу, розширити свій малий або середній бізнес, а також розпочати нову кар’єру.

Зазначається, що незабаром в Дії з’явиться можливість і деталі, як податися на кожен із цих грантових проектів.