прикордонна служба
Юристи надали поради тим, кому прикордонники відмовили у виїзді за кордон
В умовах воєнного стану перетин державного кордону дуже часто перетворюються на цілий квест, достатньо складний та заплутаний. Особливо, мова йде про виїзд за кордон такої групи громадян України, як військовозобов’язані чоловіки віком від 18-ти до 60-ти років.
Доволі поширена ситуація, коли чоловіки намагаються виїхати за кордон, але на пунктах пропуску отримують відмови у перетинанні державного кордону, навіть, якщо мають законну на те підставу.
Що радять юристи?
Від штрафу до в'язниці: яка відповідальність передбачена за спробу незаконного перетину кордону чоловіками?
З початку повномасштабної війни в Україні введено режим воєнного стану, який передбачає низку обмежень для громадян, зокрема заборону на виїзд за кордон для чоловіків від 18 до 60 років. Виїхати може певна категорія чоловіків і лише за наявності необхідних документів.
Проте багато хто шукає можливості перетнути кордон у незаконний спосіб.
На Закарпатті двоє чоловіків напали на прикордонника, забрали зброю та втекли в Румунію: у ЗМІ повідомляють про їх затримання
24 травня на Закарпатті двоє чоловіків скоїли напад на українського прикордонника, який виконував службові обов'язки.
Як повідомляється він виявив підозрілих осіб біля кордону і з метою попередження незаконного перетину кордону здійснив два попереджувальні постріли у повітря. Проте зловмисники не зупинилися, а напали на прикордонника.
Під час нападу чоловіки завдали йому тілесних ушкоджень та відібрали табельний пістолет "Форт 12Р". Після цього вони здійснили п'ять пострілів у бік службовця ДПСУ та втекли до Румунії.
З 18 травня при виїзді за кордон у чоловіків перевірятимуть військово-облікові документи
Починаючи з 18 травня Держприкордонслужба в пунктах пропуску перевірятиме наявність військово-облікового документа в окремих категорій громадян.
Відповідно до норм законодавства у період дії воєнного стану або проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу.
Що варто знати про пред'явлення військового квитка на кордоні: останні новини
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки 15 березня підтримав поправку про виключення із законопроекту про мобілізацію № 10449 положення, яким пропонувалося встановити обов’язок громадянам України чоловічої статі при перетині державного кордону додатково пред’являтивійськово-облікові документи з відміткою про взяття на військовий облік або виключення з військового обліку.
Держприкордонслужба почала видачу документів на право перебування у прикордонній смузі
Державна прикордонна служба розпочинає видачу документів на право перебування у прикордонній смузі, відповідно до постанови Кабміну № 1292, якою було змінено правила перебування у прикордонній смузі.