Семена Семенченка суд відпустив під домашній арешт, а ГУР просить відпустити його на війну

Дата: 21.06.2022 22:16

Київський апеляційний суд змінив запобіжний захід командиру батальйону "Донбас" Семену Семенченку із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на рішення суду, озвучене на засіданні 21 червня, листи начальника ГУР Кирила Буданова до Київського апеляційного та Шевченківського районного судів.

Також сам Семенченко у Фейсбук повідомив про своє звільнення, написавши, що тепер будемо наближати перемогу України разом!

Зазначається, що 13 червня начальник ГУР Кирило Буданов звернувся до Київського апеляційного суду та Шевченківського районного суду Києва з листами, в яких ручався за Семена Семенченка. 

У листах зазначалося, що Семенченко "має високі організаційні якості, успішно діяв як командир підрозділу, керував та безпосередньо організовував оборону населених пунктів та територій", тож "зараз його організаторські здібності принесуть користь країні та обороні". 

Буданов зазначив, що Семенченко неодноразово заявляв про бажання взяти участь в обороні держави, а верховний головнокомандувач Володимир Зеленський допускав залучення до оборони держави досвідчених бійців, які перебувають під вартою чи відбувають покарання. 

Голова ГУР також вказав, що Семенченко звинувачується у злочинах, які не пов'язані з загрозою життю та здоров'ю громадян, і його провину не доведено. 

Крім того, більшість обвинувачених у цій справі виконують обов’язок по обороні України зі зброєю в руках в офіційних підрозділах, наголосив Буданов.

Він додав, що родина Семенченка перебуває в Києві, а сам політик і боєць готовий повернутися до розгляду справи після закінчення воєнного стану. 

Відтак, ГУР Міноборони ініціювало розгляд питання про зміну запобіжного заходу та включення Семенченка до складу підрозділів ЗСУ з метою оборони держави, бо вважає, що користь від Семенченка в ЗСУ превалює над ризиками уникнення ним відповідальності.

ГУР обіцяє у випадку звільнення Семенченка з-під варти проконтролювати, щоб він прибув до військової частини і далі на фронт, а після закінчення бойових дій гарантує участь Семенченка у судових процесах.

Київський апеляційний суд ухвалив задовольнити частково апеляційну скаргу захисника Семенченка і звільнити його під цілодобовий домашній арешт. 

На нього поклали обов’язки прибувати на вимогу суд й утриматися від спілкування зі свідками.

Повне рішення суду буде оприлюднено 23 червня. Термін дії ухвали – 60 днів, до 19 серпня 2022 року.