шлюб
Уряд прийняв постанову, яка дозволить громадянам України зареєструвати шлюб онлайн за допомогою порталу ДІЯ
Уряд прийняв постанову, яка дозволить громадянам України зареєструвати шлюб онлайн за допомогою мобільного застосунку Порталу Дія.
Раніше, через неможливість побачитися наживо, багато наречених відкладали офіційне засвідчення стосунків. Особливо актуальною послуга Онлайн шлюбу стане для військовослужбовців та громадян України, яких через війну змушені перебувати на відстані.
Як скористатися послугою Онлайн шлюб в Дії?
У Мінюсті розповіли як подати заяву про шлюб у Дії
Вже майже рік в Україні можна подати заяву про шлюб у Дії. За цей час подано майже 20 000 таких заяв.
Про це повідомили у Мінюсті і додали, що найбільше заяв про шлюб через Дію подано у Києві, Львівській та Одеській областях. При цьому 53% заяв подають жінки.
Як подати заяву про шлюб у Дії?
Одруження за 24 години - які особливості цієї процедури в Україні?
Чому люди одружуються? Звичайно, перше що приходить на думку: вони кохають один одного і хочуть створити сім’ю, мати дітей. І дійсно, більшість сімей створюються на основі кохання і взаєморозуміння. Є ще відсоток людей, які беруть шлюб в надії на отримання комфортних умов життя. Сюди входять і шлюби з іноземцями. А буває, що подружжя для людини - це як спосіб втечі від самотності, щоб хтось був поруч. Хай там як, а шлюб - це серйозний крок двох дорослих людей, від якого залежить не тільки їх доля надалі, а і доля їх дітей.
Коли закон забороняє укладати шлюб: перелік випадків
Ресурс "Ти ж юрист" роз'яснює випадки, в яких неможливо укласти шлюб за українським законодавством.
Так, у шлюбі між собою не можуть перебувати рідні (повнорідні, неповнорідні) брат і сестра. Зауважимо, що повнорідними є брати і сестри, які мають спільних батьків (ст. 26 Сімейного кодексу).
Неповнорідними є брати і сестри, які мають спільну матір або спільного батька.
Також державна реєстрація шлюбу не здійснюється між двоюрідними братами та сестрами, рідними тіткою, дядьком та племінником чи племінницею.
Шлюб з військовослужбовцем під час війни: що треба знати?
Постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 року № 213 «Деякі питання державної реєстрації шлюбу в умовах воєнного стану» на час дії воєнного стану, якщо один із наречених є військовослужбовцем, то державна реєстрація шлюбу може проводитися відділом державної реєстрації актів цивільного стану БЕЗ ОСОБИСТОЇ ПРИСУТНОСТІ такого нареченого (нареченої).
Відтепер подати заяву на шлюб можна на порталі Дія
Відтепер подати заяву на одруження можна буде просто не виходячи з дому – на порталі Дія стартує бета-тестування нової послуги.
Долучитися до бета-тесту послуги можуть українці, які:
- досягли 18 років;
- мають електронний підпис.
Зареєструватися на бета-тест можна за посиланням: team.diia.gov.ua
Зверніть увагу: зробити це можна тільки парою - наречений та наречена. Під час тестування ваша заява про шлюб проходить реальну реєстрацію. Тож, вже після тестування заява потрапляє до реєстру.