Одруження за 24 години - які особливості цієї процедури в Україні?

Дата: 05.02.2024 12:36

Чому люди одружуються? Звичайно, перше що приходить на думку: вони кохають один одного і хочуть створити сім’ю, мати дітей. І дійсно, більшість сімей створюються на основі кохання і взаєморозуміння. Є ще відсоток людей, які беруть шлюб в надії на отримання комфортних умов життя. Сюди входять і шлюби з іноземцями. А буває, що подружжя для людини - це як спосіб втечі від самотності, щоб хтось був поруч. Хай там як, а шлюб - це серйозний крок двох дорослих людей, від якого залежить не тільки їх доля надалі, а і доля їх дітей. За загальними правилами, одружитися можна лише через місяць після того, як подали заяву до ДРАЦСу. Так би мовити, термін, щоб подумати. Але, якщо молодята вже прийняли таке рішення, чому вони повинні чекати ще місяць? Зараз Мін’юст значно спростив життя українців і створив пілотний проєкт Шлюб за добу. Тепер одруження за один день у Львові цілком реальна річ. 

Як і де можна скористатися послугою Шлюб за добу?

Для того, щоб зареєструвати шлюб за добу, потрібно дізнатися, чи працює у вашому місті такий сервіс. Відомості про це є на сайті Мін'юсту України. У Львові, наприклад, це “Арена Львів”, “Шевченківський гай”. Фахівці підберуть зручне місце, яке цілком буде зручно територіально та до вподоби обом молодятам.

  • Потім зібрати й принести усі необхідні документи; 
  • Подати заяву на реєстрацію;
  • Обрати дату і час проведення реєстрації, але не раніше ніж через 24 години після подачі документів;
  • Укласти з організатором цивільно-правовий договір про надання відповідних послуг та оплатити всі необхідні кошти;
  • Вчасно прийти на власне весілля.

Яка вартість сервісу Шлюб за годину?

Що саме входить у вартість проведення державної реєстрації шлюбу?

  • Офіційне мито за укладання шлюбу;
  • Оплата за послуги з реєстрації шлюбу державного органу;
  • Вартість послуг самого Організатора;
  • Додаткові послуги з вибору локації запланованого весілля.

Чи можливо зареєструвати шлюб не в живу, а в режимі онлайн??

Присутність нареченого і нареченої в момент реєстрації шлюбу є обов’язковою. На період дії воєнного стану в Україні, певна категорія військовослужбовців має право на дистанційну реєстрацію шлюбу без одного з членів майбутнього подружжя.

Недостатньо просто оформити шлюб за 24 години. Потрібно ще грамотно підготуватися до такої серйозної події, з правового боку також. Можливо потрібно буде консультація адвоката з сімейного права чи допомога в укладенні шлюбного договору. Весь супровід легальності процесу візьмуть на себе досвідчені адвокати з юридичної компанії Lviv Express Marriage.