Укладання договору купівлі-продажу нерухомості вперше - покупець не сплачує пенсійний збір. Питання - чи бачить нотаріус що це саме перше придбання?
Нотаріус не бачить у повному обсязі цю інформацію, бо мова йде не лише про набуття права власності на нерухомість, яка відображається у ДРРП (державному реєстрі речових прав), а й про приватизоване, успадковане майно та і як частку у спільному майні подружжя.
Тому порядок сплати, або звільнення від цього збору відбувається у відповідності до «Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій» затвердженого Постановою КМУ від 3.11.1998 за № 1740.
Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі нерухомого майна не сплачується, якщо, особа придбаває житло вперше, що підтверджується заявою фізичної особи про те, що вона не має та не набувала права власності на житло (в тому числі не приватизовувала, не успадковувала, не отримувала у дар, не купувала, зокрема як частку в спільному майні подружжя), та відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (з урахуванням відомостей з невід’ємної архівної складової частини цього Реєстру про набуття, зміну і припинення речових прав на нерухоме майно, про внесені зміни до відповідних записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) про відсутність зареєстрованих за такою особою прав власності на житло, а також даними про невикористання житлових чеків для приватизації або використання їх для приватизації частки майна державних підприємств і земельного фонду.
Документом, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду, є довідки з місць проживання (після 1992 року).
Таку заяву покупець складає та підписує на вимогу нотаріуса, за наданим зразком.