Політолог Руслан Бортнік вважає, що контрнаступ ЗСУ розпочався ще 4-6 червня з комбінованого тиску одразу на багатьох ділянках фронту на півдні і на сході України. Про це свідчить те, що в бій пішли бригади, які готувалися до штурмових частин, а також наявність великої кількості бронетехніки, активізація артилерії та авіації.
За його словами, зараз контрнаступ перебуває в стадії розвідки боєм «і ми бачимо, що він проходить одночасно на 5-7 напрямках».
«Українська армія шукає слабкі місця в обороні, в напрямку яких і будуть нанесені вирішальні удари. Якщо не зміниться погода, то розвідка боєм буде тривати ще 1-2 тижні, а потім ми побачимо введення в бій більш масштабних українських резервів. Сьогодні задіяно в кращому випадку 15-25 відсотків від тих резервів, які підготували нам західні партнери», - каже експерт.
Бортнік вважає, що за кілька тижнів, коли виявлять слабкі місця в обороні, українська армія введе головні частини, «і тоді ми побачимо основну стадію операції, яка також ще може тривати від двох до п’яти тижнів. Загалом результати контрнаступу можемо спостерігати десь за місяць-два».
«Якщо контрнаступ матиме кілька хвиль, то, можливо, до середини жовтня. Це не буде швидкий процес. Цілями цього контрнаступу є перерізання сухопутного моста в Крим – розрізання російського угрупування на півдні на дві частини: звільнення захоплених земель, зокрема таких великих міст, як Бердянськ, Токмак, Енергодар», - сказав політолог.
Руслан Бортнік також пояснив чому Україна мовчить про свій контрнаступ.
«Тому що якщо він вдасться, то ми потім оголосимо вже про результат позитивний. Якщо будуть якісь складнощі, то ми будемо говорити, що контрнаступу і не було. І війська можуть бути перекинуті на інший напрямок», - резюмував політолог.