Все частіше трапляються випадки, коли українцям телефонують організації, які представляються «Центром правової допомоги» або «Центром правової підтримки» та пропонують безкоштовні правові консультації. Нерідко в таких організаціях безоплатна лише перша консультація, а далі послуги платні.
Як зазначають в Мінюсті це телефонує не система БПД адже система безоплатної правничої допомоги не надає платні послуги.
До юристів системи БПД ви можете звертатися кілька разів та щоразу такі послуги надаються безоплатно: і консультації, і підготовка документів для суду, а також супровід справи у суді.
А тому, якщо ви отримали пропозицію телефоном отримати консультацію, обовʼязково уточнюйте, на яких умовах ви можете її отримати - платно чи безоплатно, як часто, які саме послуги безоплатні, а які — ні.
Як отримати допомогу юристів системи БПД?
Послуги системи БПД можна отримати дистанційно та очно в бюро правничої допомоги чи під час роботи консультаційних пунктів.
Телефоном
Найшвидший спосіб проконсультуватися з юристом системи БПД — зателефонувати до контактного центру. Юристи на зв’язку у будні з 8:00 до 18:00 за Київським часом.
- З мобільних чи стаціонарних телефонів у межах України: 0 800 213 103. дзвінки безкоштовні.
- З мобільного застосунку Telegram: https://t.me/+380677213103
- Для дзвінків з-за кордону +38 044 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).
Письмово
Щоб поспілкуватися з юристами письмово, напишіть їм. Повідомлення обробляються у будні з 8:00 до 18:00
- У Telegram «Безоплатна правова допомога (консультації)»: https://t.me/LegalAidUkraineBot
- У Facebook: https://www.facebook.com/Ukraine.Legal.Aid
- У Instagram: https://www.instagram.com/ualegalaid
Самостійно
Готові правові консультації можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid.
Допомога офлайн у бюро правничої допомоги
Звернутися до найближчого бюро правничої допомоги по безоплатну первинну та вторинну правничу допомогу можна незалежно від реєстрації місця проживання. Бюро правничої допомоги працюють по всій Україні, за винятком регіонів, де тривають бойові дії.
Подивитися розташування, номери телефонів та актуальну інформацію про режим роботи бюро правничої допомоги можна на мапі.
Консультаційні пункти
Поспілкуватися з юристом очно можна під час роботи консультаційних пунктів доступу до правничої допомоги у приміщеннях органів державної влади, місцевого самоврядування, соціального захисту нанесення, спеціалізованих установ, у місцях компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб у тих регіонах, де не ведуться бойові дії.
Адреси та графіки роботи консультаційних пунктів тут.
Вторинна правнича допомога дистанційно
Звернення про надання безоплатної вторинної правничої допомоги (допомоги зі зверненням до суду) можна подати онлайн.
Хто має право на допомогу зі зверненням до суду.
Для цього необхідно надіслати відповідну заяву на офіційну електронну адресу центру з надання безоплатної правничої допомоги. Таке звернення може подати людина особисто або її законний представник.
Насамперед це зручно для тих, хто не може особисто звернутися до системи надання безоплатної правничої допомоги (далі — система БПД): літніх людей, осіб з інвалідністю, мешканців тимчасово окупованих територій, українців, які через війну змушені були виїхати за кордон.
Детально про те, як його оформити та надіслати — в інструкції.