Днями народний депутат України Олександр Федієнко підняв проблему мобілізацію до Сил оборони осіб з туберкульозом, ВІЛ, вадами слуху і навіть з розумовою відсталістю. Він звинуватив у цьому Міноборони України через оновлення відомством наказу МОЗ №402, який стосується "обмежено придатних".
В свою чергу речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону сказав чому трапляються такі випадки, про це пише "Фокус".
"Тут треба відштовхуватися від того, що основним критерієм придатності до військової служби є функціональність людини, яка визначається відповідно до нормативно правових актів. Це означає, що кожен випадок оцінюється окремо залежно від стану здоров’я та специфіки захворювань", – повідомив Лазуткін.
Він зауважив, що такі інфекційні захворювання як туберкульоз і ВІЛ оцінюються на основі того, на скільки вони впливають на здатність громадян виконувати військові завдання.
"Придатність до військової служби для осіб з ВІЛ залежить від стадії хвороби. Безсимптомне носійство або стабільний стан – це одне, люди з безсимптомним носійством ВІЛ або стабільною хворобою є придатними до військової служби. Це означає, що вони мають право захищати свою країну і можуть це робити", – сказав речник Міноборони.
За словами Лазуткіна, особи з ВІЛ на стадії імунної субкомпенсації придатні до служби у тилових частинах без виконання бойових завдань, а особи з відкритою формою туберкульозу не призиваються.
"Імунна декомпенсація – це третя історія, люди у яких ВІЛ призвів до декомпенсації є не придатними до військової служби й підлягають виключенню з військового обліку. Активний туберкульоз принаймні легень з виділеннями мікобактерій або наявністю розпаду легеневої тканини – це точно автоматично робить людину непридатною до військової служби", – додав Дмитро Лазуткін.