Перші 17 спеціалістів з безпеки розпочинають свою роботу в школах. Вони будуть слідкувати за тим, щоб діти вчасно спускалися в укриття під час повітряних тривог, а також вчити дітей правилам безпечної поведінки.
Про це заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час вручення сертифікатів таким спеціалістам з безпеки в освітньому середовищі, повідомляє портал МВС.
«Питання безпеки є не менш важливим, ніж питання нашої перемоги, це напряму пов’язані речі. Розробка проєкту розпочалася рік тому, але він буде видозмінюватися відповідно до умов часу. Цей проєкт буде жити тоді, коли буде взаємодія з місцевими громадами і розуміння для чого це потрібно державі, громаді та міжнародним партнерам. І тут всі складові є. Продовження проєкту однозначно буде. Ті школи та громади, які будуть мати таких вихователів безпеки матимуть більше шансів безпечно навчати», - сказав Денис Монастирський.
Він зазначив, що перші 17 спеціалістів з безпеки в освітньому середовищі поїдуть в різні області України, в 17 громад.
«Що робить вихователь безпеки або спеціаліст в галузі безпеки? Він дивиться за тим, як будуть працювати укриття в школах, щоб діти спускалися туди під час тривог. Він буде вчити дітей основним правилам поводження з вибухонебезпечними предметами, правилам дорожнього руху, тому, як протидіяти булінгу», - зауважив Денис Монастирський.
Проєкт «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» було втілено МВС разом із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Голова Представництва Мурат Шахін зауважив, що безпека в освітньому середовищі була дуже важливою до війни, а під час війни значущість безпеки виросла.
Навчання спеціалістів з безпеки в освітньому середовищі проходило на базі Національної академії внутрішніх справ України. Вони тривало два тижні в очній формі і буде продовжуватися ще два тижні дистанційно.