Відповідальність за розповсюдження зображень, що містять дитячу порнографію
Рішення ВС у справі № 161/5016/21 від 27.05.2025 https://t1p.de/avkm6
Рішення ВС у справі № 161/5016/21 від 27.05.2025 https://t1p.de/avkm6
Рада підтримала законопроект № 12406, який встановлює кримінальну відповідальність за порушення та обхід економічних санкцій.
За основу проголосували 254 депутати, повідомив Ярослав Железняк.
Основні положення документу:
У Верховній Раді готують до розгляду в другому читанні законопроект №12442 щодо посилення відповідальності для працівників ТЦК та ВЛК, які порушують закон під час мобілізаційних заходів.
Необхідність прийняття даного закону ініціатори документу обгрунтували у пояснювальній записці.
Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт про кримінальну відповідальність працівників ТЦК та ВЛК за порушення під час мобілізації, медоглядів та незаконного збагачення.
Законопроєкт №12442 вводить кримінальну відповідальність за порушення законодавства під час мобілізації.
За неявку по повістці до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Якщо ви не прийшли через поважні причини — вас не притягнуть до відповідальності.
Що це за причини, як їх підтвердити та яка відповідальність за неявку по повістці — розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД).
Поважними причинами неприбуття в строк, визначений у повістці, є:
перешкода стихійного характеру (повінь, пожежа)
У Верховній Раді України не задоволені практикою судів, які, зважаючи на різні обставини, призначають більш м’яке покарання чи покарання з іспитовим строком особам, що ухилилися від мобілізації, та особам, які сприяли незаконному перенаправленню через державний кордон.
Як пише "Адвокат права", наразі суд, якщо дійде висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, може прийняти рішення про його звільнення від відбування покарання з випробуванням.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин під час воєнного стану» — заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.
Військова присяга – один із найважливіших моментів у житті військовослужбовця. Це урочиста обіцянка, що символізує не лише офіційний вступ до лав військ, але й високе моральне зобов’язання перед народом та Україною. Складання присяги демонструє готовність захищати суверенітет і територіальну цілісність держави, дотримуватись Конституції та законів України, виконувати накази командирів та залишатися вірним країні. За законом, кожен українець, який вперше вступає на військову службу, складає присягу і скріплює її власним підписом.
Останнім часом у медіа все частіше з'являються повідомлення про жорстокі бійки серед підлітків, які призводять до серйозних наслідків. Наприклад, випадки побиття школярів однолітками, конфлікти, що переростають у групові атаки, або навіть випадки, коли постраждалі отримують важкі травми. Такі ситуації привертають увагу суспільства та змушують замислитися: яка відповідальність чекає на учасників таких бійок? Чи можуть неповнолітніх притягнути до кримінальної відповідальності?