відстрочка від призову
Відстрочка від мобілізації: повний перелік категорій, які мають право на відстрочку та зміни у законодавстві
Законодавство України передбачає категорії військовозобов'язаних осіб, які мають право на звільнення від призову на військову службу під час мобілізації. Однак влада регулярно вносить зміни до мобілізаційного процесу, оновлює підстави для отримання відстрочки і тому варто стежити за останніми нормативно-правовими актами та відповідними правками.
Новини.LIVE розповідають, хто зможе оформити відстрочку від мобілізації у жовтні 2024 року та яких змін варто очікувати.
Міноборони готує запуск автоматизованих відстрочок від мобілізації
Автоматизовані відстрочки можуть запровадити для осіб, які навчаються; для опікунів трьох і більше дітей чи для осіб з інвалідністю.
Про це розповів начальник Управління інформаційних технологій Міністерства оборони України Олег Берестовий, пише АрміяInform.
Заяву про відстрочку можна подати і після одержання повістки на відправку - рішення суду
Чоловік подав до ТЦК заяву про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. ТЦК у відповідь на заяву листом повідомило, що ним вже пройдено ВЛК, за результатами якої чоловік визнаний обмежено придатним і заяви на отримання відстрочки ним не було надано. В цей же день йому було вручено повістку про відправлення до війська, розписавшись в якій він дав згоду на те, щоб його призвали на військову службу.
Чи потрібно військовозобов’язаному проходити ВЛК, якщо у нього є право на відстрочку?
18 квітня 2024 року громадянин звернувся до ТЦК та СП із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв`язку із усиновленням малолітньої дитини.
У листі від 07 травня 2024 №1305 ТЦК та СП зазначено, що відстрочка від призову на військову службу надається військовозобов`язаним лише після встановлення ступеня їх придатності до військової служби та запропоновано прибути до ТЦК та СП з метою проходження медичного огляду та уточнення військово-облікових даних.
Зміни в оформленні відстрочки з 19.08.2024 року
Постановою Кабміну 930 від 16.08.2024 внесено такі зміни до порядку оформлення відстрочки від мобілізації:
Змінено форму Заяви на оформлення відстрочки від мобілізації.
При оформленні відстрочки з підстав здійснення постійного догляду за хворою дружиною/дитиною/своїми батьками (п.9 ч.1 ст.23 Закону) тепер не треба доводити відсутність інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати догляд.
Доводити відсутність таких працездатних членів родини тепер необхідно лише при здійсненні догляду за батьками дружини.
Спрощено порядок отримання відстрочки для доглядачів та багатодітних батьків: Уряд вніс зміни в Постанову № 560
Уряд вніс зміни у скандальну постанову № 560.
Як повідомив нардеп Олексій Гончаренко, він неодноразово підіймав питання в Раді і звертався до уряду, щодо виправлення норм відносно відстрочки для багатодітних батьків, а також по догляду за людьми з інвалідністю.
За словами нардепа кардинальних змін Кабмін так і не вніс, але є деякі позитивні моменти, зокрема:
Актуальна інформація про оформлення відстрочки
Згідно законодавства, термін відстрочки від призову за мобілізацією триває на час дії воєнного стану.
Так, Указом Президента України від 6 травня 2024 р. № 271 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» попередній період воєнного стану в Україні тривав до 12 серпня 2024 року.
Наразі новим Указом Президента України правовий режим воєнного стану продовжено до 09 листопада 2024 року. Це означає, що ті особи, які раніше отримали відстрочку повинні повторно подати заяву для її отримання.
Чи потрібно особисто прибути до ТЦК, щоб подати заяву про відстрочку: позиція суду
Обов'язок особисто повідомити ТЦК про відстрочку не означає "особисто прибути" до військкомату.
Отже, чи вважається особистим поданням заяви про відстрочку, шляхом надсилання її поштою пояснив Тернопільський окружний адміністративний суд, пише "Судово-юридична газета".