Встановлення інвалідності посадовцям: МОЗ разом із правоохоронними органами перевіряють рішення МСЕК

Дата: 26.11.2024 12:39

Наприкінці жовтня на засіданні РНБО було розглянуто ситуацію щодо корупційних та інших правопорушень під час встановлення інвалідності посадовим особам держорганів. На виконання рішень РНБО Уряд схвалив план заходів щодо протидії таким правопорушенням.

Так, у рамках виконання заходів цього плану МОЗ була створена міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності посадовим особам державних органів.

Мета робочої групи – забезпечити опрацювання із залученням відповідних фахівців обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовим особам, а також, за потреби, ініціювати їх перегляд та інформування за наявності підстав правоохоронні органи для вжиття ними відповідних заходів реагування.

Як повідомляється, станом на кінець листопада 2024 року групою, відповідно до інформації СБУ, ДБР та ОГП, сформовано перелік з 1695 посадових осіб з понад 30 державних органів, які направлені для здійснення експертизи щодо обґрунтованості прийнятих щодо них рішень МСЕК.

Зокрема, серед відібраних справ, які підлягають перегляду:

  • 32% – працівники органів податкової служби України;
  • 26% – працівники органів прокуратури;
  • 17% – працівники органів митної служби;
  • 25% – працівники інших державних органів.

"Найближчі два місяці триватимуть перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям, та у разі необґрунтованого ухвалення таких рішень здійснюватимуться їх перегляди відповідно до постанови КМУ від 03.12.2009 № 1317", - повідомили у МОЗ.

У Міністерстві зазначили, що було запроваджено зміни, відповідно до яких функції Центральної МСЕК МОЗ України у частині проведення медико-соціальної експертизи, зокрема щодо оскарження рішень та проведення перевірок, передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ у м. Дніпро, на базі якого створена оновлена Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ України.

Нагадаємо, Уряд схвалив законопроект, розроблений МОЗ, щодо ліквідації МСЕК у чинному вигляді до 1 січня 2025 року і з наступного року запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з лікарів-практиків.