ВС, окреслюючи правову проблему, зазначив, що основним питанням при розгляді кримінальної справи є визначення чи відноситься Державна служба з надзвичайних ситуацій України до правоохоронного органу і чи є засуджений працівником такого органу.
Проблема визначення понять «правоохоронний орган» і «працівник правоохоронного органу» не обмежується лише визначенням чи є ДСНС правоохоронним органом, а є значно ширшою, оскільки за відсутності чіткого законодавчого врегулювання аналогічні питання постають і стосовно інших органів державної влади.
Також, визначення поняття «правоохоронні органи», наведене у ч. 1 ст. 2 ЗУ «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» та ст. 1 ЗУ «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами», через вказівку на здійснення ними правозастосовних або правоохоронних функцій, не є коректним, адже правозастосовні функції включають у себе правоохоронні, проте не вичерпуються ними.
Таким чином, виключна правова проблема полягає у відсутності на законодавчому рівні та у судовій практиці чітких критеріїв визначення понять «правоохоронний орган» та «працівник правоохоронного органу», що породжує неоднакове застосування норм матеріального та процесуального права, а також вкрай негативно впливає на реалізацію принципу правової визначеності.
Погоджуючись з цим ВПВС постановила 21.06.2023 ухвалу про прийняття до свого розгляду справи № 633/195/17 https://reyestr.court.gov.ua/Review/111742762 .