Отримати житлову субсидію можуть громадяни, які під час війни залишилися без роботи та зареєструвалися в центрі зайнятості. Для її призначення розраховуватиметься розмір допомоги з безробіття, а не дохід за попередні пів року, як це було раніше.
Про це розповіла порталу GX начальниця відділу пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Ольга Міщенко.
Експерт зазначила, що відповідні нововведення були ухвалені урядом на початку вересня 2022 р.(постанова ВР № 1041) і пояснила наступне:
Якщо в період воєнного стану в Україні громадянина звільнено з роботи або в цей період він втратив роботу, зареєстровану в Державній службі зайнятості як безробітний і йому призначено допомогу по безробіттю, до його середньомісячного сукупного доходу враховується не сума отриманої заробітної плати за шість попередніх місяців, а розмір призначеної допомоги по безробіттю за повний місяць, що передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії
Щоб отримати субсидію, громадянин має написати відповідну заяву та принести декларацію в один із сервісних центрів підрозділів ПФУ, через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) або скористатися послугами вебпорталу електронних послуг ПФУ.
Міщенко зазначила, що до вищезазначених документів слід додати квитанції про оплату ЖКП і точно вказати назву компаній, які надають будинку ті чи інші житлово-комунальні послуги.
Щоб перевірити, чи нараховано субсидію, людині слід перейти на державний веб-портал, ввести свої дані: область, місто, вулицю, номер будинку та квартири, натиснути підтвердження, що вона не робот, і натиснути кнопку "шукати". Унаслідок цього на екрані користувача з'явиться вся інформація про субсидію - її нарахування, суму та період призначення.