оформлення субсидії

Про субсидії на поточний опалювальний сезон розповіли в ПФУ: про що варто знати субсидіантам?

Дата: 19.10.2023 10:17

З 1 жовтня в Україні житлову субсидію буде розраховано на опалювальний період 2023-2024 років.

Про що варто знати субсидіантам розповіли в Пенсійному фонді України.

Домогосподарствам, яким було визначено право на житлову субсидію у вересні 2023 року, у тому числі тим у кого розмір житлової субсидії становив 0,00 грн, органами Пенсійного фонду України у жовтні буде проведено розрахунок розміру житлової субсидії на опалювальний сезон без необхідності звертатись за нею.

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг: деталі та умови призначення

Дата: 24.09.2023 16:49

Як повідомляють в ПФУ житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:

Хто не зможе автоматично оформити субсидію і потрібно буде звертатися до ПФУ?

Дата: 27.08.2023 09:13

Житлова субсидія у новому опалювальному сезоні більшості українцям призначатиметься автоматично, оскільки інформація про право на пільги зберігається на порталі "Дія" та на сайті Пенсійного фонду. Але деяким громадянам усе ж доведеться особисто звертатися за призначенням субсидії.

Субсидія для ВПО: як отримати її на новому місці якщо проживання не зареєстровано?

Дата: 22.08.2023 09:36

Внутрішньо переміщена особа (ВПО), яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні без укладення договору оренди, може отримувати субсидію.

Як це зробити розповідає Мінсоцполітики. 

Для її отримання необхідні такі документи: 

- заява;

- декларація про доходи та витрати, в якій зазначається склад домогосподарства;

- паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);

- довідка про статус ВПО.

Оформити субсидію можна в: 

Чи мають право на субсидію внутрішньо переміщені особи?

Дата: 16.08.2023 18:00

Внутрішньо переміщена особа (ВПО), яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні без укладення договору оренди, може отримувати субсидію. 

Про це зазначають у Мінсоцполітики.

ВПО до заяви про призначення субсидії необхідно додати документи, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства (довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи). 

Субсидія на оплату комуналки: хто в Україні може її отримати?

Дата: 19.06.2023 12:11

Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб. При цьому під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства.

У разі коли в житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки (піклування), та/або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, житлова субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника).

Затверджено механізм швидкого надання житлових субсидій - уряд ухвалив відповідну постанову

Дата: 16.06.2023 17:01

Уряд ухвалив постанову, яка дає можливість в рамках експериментального проєкту максимально спростити процедуру звернення громадян за житловою субсидією і забезпечити швидке прийняття рішення щодо її надання.

Про це повідомляє Мінсоцполітики України.

Зазначається, що спрощений механізм звернення за житловою субсидією звільнить громадян від потреби збирати довідки і витрачати час на заповнення декларації на призначення житлово-комунальних субсидій. 

Підписка на оформлення субсидії