Складна економічна ситуація в Україні, війна, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють розвитку торгівлі людьми. Для уникнення потрапляння у дану ситуацію варто пам’ятати основні правила безпеки.
Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці радить наступне:
Не слід довіряти рекламі фірми, яка не вказує повної назви, адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав.
Працевлаштовуйтеся офіційно, не довіряйте пропозиціям швидкого заробітку. Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію ви можете отримати в Державному центрі зайнятості Міністерства соціальної політики України.
Зв’яжіться з Посольством країни, куди ви плануєте подорож та дізнайтеся про правила щодо працевлаштування або навчання іноземців.
Особисто оформлюйте пакет документів, не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.
Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у вас.
Ніколи нікому не віддавайте паспорт чи інші документи, що підтверджують особу. Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.
Тримайте під рукою найважливіші контакти: телефони гарячих ліній, волонтерів, юристів, адреси посольств тощо.
Також звертаємо увагу, що у Миколаївській області працює «гаряча лінія» (0512) 37-07-77 для осіб, які постраждали від торгівлі людьми.