Держпраці
Які правила безпечної експлуатації технологічних трубопроводів передбачені законодавством?
Для забезпечення безпечної експлуатації технологічних трубопроводів в Україні діють «Правила охорони праці та безпечної експлуатації технологічних трубопроводів», затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 24 жовтня 2014 року № 755. Ці правила є обов’язковими для роботодавців і працівників, які виконують роботи з експлуатації, технічного обслуговування та ремонту трубопроводів.
Загальні вимоги з охорони праці
Заборони та вимоги безпеки під час експлуатації сільськогосподарської техніки
Питання:
Які є заборони та вимоги безпеки під час експлуатації сільськогосподарської техніки?
Відповідь:
Заборони під час експлуатації:
Не дозволяється експлуатація несправних машин та обладнання, у тому числі експлуатація сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з увімкненою передачею.
При використанні сільськогосподарської техніки працівникам забороняється підніматися або спускатися з машин під час руху.
Чи може адміністрація підприємства відмовити особі з інвалідністю 2 групи у наданні неповного робочого дня або тижня?
Запитання: Чи може адміністрація підприємства відмовити особі з інвалідністю 2 групи у наданні неповного робочого дня або неповного робочого тижня?
Відповідь: Відповідно до статті 172 Кодексу законів про працю України, у випадках, передбачених законодавством, на роботодавця покладається обов'язок організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці.
Набули чинності зміни до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»
14 червня 2025 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору.
Закон передбачає:
- Захист працівників у зоні бойових дій
Якщо працівник не виходить на роботу на робоче місце у зоні активних бойових дій, звільнити його за прогул без поважної причини (пункт 4 статті 40 КЗпП) не можна.
Час такого прогулу не оплачується і не зараховується до стажу, що дає право на основну щорічну відпустку.
Захист від спеки: як уникнути теплового стресу під час роботи в полі?
Літня спека — серйозне випробування для працівників агропромислового комплексу. Особливо для тих, хто працює на відкритому повітрі. Висока температура може спричинити тепловий стрес, зневоднення, втрату свідомості, а в окремих випадках — загрозу життю.
Щоб уникнути негативних наслідків, дотримуйтесь простих, але важливих правил:
Мобінг на роботі: як розпізнати, які наслідки та механізми захисту працівника
Мобінг (цькування) – це діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної (ділової) репутації у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери, зокрема такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.
Типовими ознаками мобінгу (цькування) є:
Чи зобов’язаний працівник, який працює за сумісництвом, брати відпустку одночасно з відпусткою за основним місцем роботи?
Запитання:
Чи зобов’язаний працівник, який працює за сумісництвом, брати відпустку одночасно з відпусткою за основним місцем роботи?
Відповідає Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці: