Держпраці

Чи може інфікований гепатитом А працівник продовжувати працювати?

Дата: 13.11.2023 22:23

Лише лікар може підтвердити діагноз гепатиту А і надати рекомендації щодо лікування.

На сьогоднішній день також існує вакцина, яка може надати додатковий захист від гепатиту А. Необхідно звернутися до лікаря та оформити листок тимчасової непрацездатності.

Варто памʼятати, що розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу працівника, тобто від тривалості часу, упродовж якого працівник працював на підставі трудового договору і за нього сплачувався соціальний внесок.

Про заходи для належної організації робіт на висоті

Дата: 13.11.2023 10:21

Виконання робіт на висоті вимагає особливої уваги до безпеки та дотримання відповідних стандартів і правил. Робота на висоті може бути небезпечною через різні фактори, такі як падіння, пожежна небезпека, електричний струм, гази, шум, погодні умови та інші. Забезпечення безпеки працівників на висоті – це завдання першочергового значення, і для цього необхідно дотримуватися ряду важливих заходів.

Скільки часу потрібно для розвитку гепатиту A?

Дата: 11.11.2023 09:59

Інкубаційний період (час між першим контактом з вірусом і початком захворювання) гепатиту А становить від 15 до 50 днів, але найчастіше близько 28 днів.

Тривалість інкубаційного періоду залежить від кількості вірусу, який потрапляє до організму людини. Чим більша доза вірусу, тим коротшим є інкубаційний період.

Які симптоми гепатиту A?

Дата: 10.11.2023 09:56

Троє з чотирьох інфікованих вірусом гепатиту А мають симптоми.

Коли симптоми розвиваються, вони включають лихоманку, втому, втрату апетиту, нудоту, біль у животі, темну сечу та пожовтіння шкіри та очних яблук (жовтяниця).

У дорослих ознаки та симптоми проявляються частіше, ніж у дітей.

Інфіковані особи можуть поширювати вірус за 2 тижні до появи симптомів і до 2 тижнів після зникнення симптомів. Проте інфікована людина, яка не має симптомів, може поширювати вірус.

Як можна запобігти гепатиту А на робочому місці?

Дата: 08.11.2023 22:41

Профілактика гепатиту А на робочому місці базується на належній гігієні та санітарії.

Поширення гепатиту А можна зменшити шляхом:

- наявності достатніх запасів безпечної питної води;

- належного очищення або видалення стічних вод;

- дотримання правил особистої гігієни, зокрема регулярне миття рук;

- уникнення спільного використання речей, наприклад рушників.

Безпечне виконання вогневих робіт - інформує Держпраці

Дата: 06.11.2023 17:13

Вогневі роботи є необхідною частиною багатьох виробничих процесів та будівельних робіт. Проте, вони супроводжуються певними ризиками, і забезпечення безпеки під час їх виконання є надзвичайно важливою задачею. Для цього існують певні стандарти та вимоги охорони праці, які слід дотримуватися під час вогневих робіт.

Види вогневих робіт

Поширення гепатиту А в Україні: як можна запобігти цьому на робочому місці (інфографіка)

Дата: 05.11.2023 09:48

У зв'язку із виявленням випадків захворюваності на гепатит А, варто зазначити, що цей вірус поширюється не лише в побуті, але й на робочих місцях.

Що таке гепатит А? Чи є гепатит А професійною проблемою? Чи може інфікований працівник продовжувати працювати? Які працівники в зоні ризику? Як запобігти гепатиту А на робочому місці?

Зміни, які відбулися у трудовому законодавстві за період дії воєнного стану (інфографіка)

Дата: 02.11.2023 13:50

Війна внесла свої корективи у всі сфери життя українців не виключенням стала і трудова діяльність.

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці інформує населення щодо змін, які відбулися у трудовому законодавстві за період дії воєнного стану.

Інфографіка:

Підписка на Держпраці