Юридичні дивацтва: 5 химерних законів та своєрідні справи, про які має знати кожен юрист

Дата: 14.02.2024 13:23

Бажаєте стати юристом?

Професія юриста — чи не найскладніша у світі, і кожен адвокат, прокурор чи суддя має пройти ретельну підготовку, аби мати змогу виступати в залі суду.

Але іноді в роботі юристів трапляються й легкі справи. Наприклад, чи чули ви про те, як голландець хотів легально змінити власний вік, або як викрадач подав позов проти своїх бранців?

Пропонуємо прочитати кілька цікавих історій зі світу юриспруденції.

Чоловік хотів легально змінити свій вік

Ви колись хотіли змінити власний вік? Підлітки часто хочуть бути на кілька років старшими, аби купувати алкоголь, а старше покоління мріє про повернення молодості.

Громадянин Нідерландів, Еміль Рательбанд, хотів повернути час назад з іншої причини — йому кортіло ходити на побачення з молодшими користувачами Tinder.

Через брак побачень із молодими дівчатами, він взявся переписувати власний вік в унікальній судовій справі. А ще він переконаний, що менша кількість років дасть йому більше можливостей для роботи.

Проте розгляд судової справи закінчився для Рательбанда розчаруванням, адже суддя відмовився задовольнити його клопотання. Важко повірити, але юристам довелося пояснювати позивачу, що змінити юридично закріплену дату народження неможливо.

На жаль для 69-річного чоловіка, він був змушений до кінця життя дотримуватися свого віку, вказаного у свідоцтві про народження — і зустрічатися з жінками свого віку.

Юристи шт. Кентукі мають бути готові допомогти гравцям в азартні ігри повернути програні гроші

Кожен знає, як працюють азартні ігри, чи не так? Людина ставить гроші, а якщо програє, втрачає їх назавжди.

Водночас в американському штаті Кентукі азартні ігри працюють інакше. Через закон «Про відшкодування збитків», тутешні юристи завалені позовами про повернення програних грошей. Закон цього штату дає змогу кожному гравцеві, який програв щонайменше 5 дол. США в азартних іграх, подати позов до суду про повернення своїх грошей.

Ба більше, гравці навіть можуть відсудити втричі більшу суму, ніж втратили!

І це ще не все: якщо гравець, який програв, не подає позов до суду, від його імені це може зробити інший гравець, що мешкає на території шт. Кентукі.

А як щодо втрати грошей, які ви виграли за спеціальною пропозицією, на кшталт безкоштовного бонуса? Інтуїція підказує, що на такі пропозиції це правило не поширюється, але тепер не важко й засумніватися. Краще звернутися із цим питанням до юриста!

Порожнє місце в коробках м’ятних цукерок у шоколаді «Junior Mint»

Ви коли-небудь розчаровувалися, коли в пачці чи коробці виявлялося менше солодощів, ніж ви очікували?

У 2018 році Біола Даніель та Абель Дюран із Нью-Йорка і Трекіла Перкінс зі шт. Міссісіпі вирішили взяти справу у власні руки й звинуватити корпорацію «Tootsie Roll Industries», виробника цукерок «Junior Mint», у тому, що їхні коробки не повністю заповнені.

Трійця стверджувала, що понад третини паковання порожнє, і вимагала компенсації. Проте їхня справа зайшла в глухий кут, коли суддя навів вичерпні факти на 44 сторінках і закрив справу.

У рішенні зазначалося, що розсудливий споживач має очікувати на певне порожнє місце в пакованні товару, тому жінки більше не мали на що спиратися.

Чоловік подав до суду на дівчину за те, що вона сиділа в телефоні

Усі ми через це проходили: наша половинка вирішує, що телефон важливіший за нас і сидить в екрані. Це, безумовно, дратує, але не настільки, щоб подавати позов.

37-річний мешканець м. Остін (шт. Техас, США) був іншої думки. Розлючений тим, що його дівчина переглянула цілу кінострічку на телефоні, він вирішив подати на неї до суду.

Суть його позову полягала в порушенні нею театрального етикету, і він стверджував, що це порушило недоторканність його досвіду перегляду фільму.

Проте цього разу позивачу пощастило — його супутниця погодилася відшкодувати вартість квитка в кіно, якщо він скасує позов.

Таке рішення дало судді змогу оголосити «завісу» в такій судовій драмі.

Викрадач подав позов до суду проти заручників за втечу

Ви можете подумати, що викрадення людини звільняє її від юридичної відповідальності, але не поспішайте.

У дивній юридичній сазі 2012 року Джессі Дімміка про те, як кілька років тому втікач, над яким нависало звинувачення у вбивстві, викрав подружжя з американського штату Канзас. Коли викрадач заснув, напевне через біганину, кмітливі заручники скористалися можливістю втекти.

Але на цьому історія не закінчилася. Замість того, аби розкаятися в тому, що позбавив людей свободи, Діммік подав позов до суду проти своїх же бранців. Суть його позову полягала в порушенні контракту.

За словами Дімміка, між ним і подружжям було укладено усну домовленість про те, що вони переховуватимуть його від правоохоронців.

На щастя, правова система швидко відхилила безглуздий позов Дімміка й завершила цю сюрреалістичну історію про викрадача, який вирішив стати адвокатом.