З 1 листопада змінено підходи до надання допомоги на проживання ВПО: деталі

Дата: 02.11.2023 18:35

Ще у липні цього року було оновлено підходи до надання допомоги на проживання ВПО, разом із тим, впровадження змін було відтерміновано до 1 листопада.

Про що йдеться, розказує Юридичний порадник для ВПО.

1. Зміни стосуються сімей внутрішньо переміщених осіб, які будуть ВПЕРШЕ звертатися за допомогою на проживання. При цьому, ті ВПО, які вже отримують допомогу на проживання, продовжать її отримувати до кінця січня 2024 р.

2. Скасовується індивідуальний підхід до призначення цього виду допомоги. Раніше кожен член сімʼї мав окремо звертатися із заявою про надання допомоги на проживання.

Своєю чергою, з 1 листопада 2023 р. допомога призначатиметься на сім’ю та виплачуватиметься щомісяця одному з членів сім’ї (уповноваженій особі) на кожного члена сім’ї.

3. Оновлено форму звернення за допомогою на проживання ВПО https://cutt.ly/awE6a1I7

4. Допомога призначатиметься за повний місяць, у якому уповноважена особа від сімʼї звернулася за її наданням, незалежно від дати такого звернення.

5. Ті сімʼї, які вперше звернулися за допомогою на проживання у період з 1 серпня 2023 р. та належать до категорій осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, зможуть претендувати на допомогу і на другий шестимісячний період.

Окремо Юридичний порадник для ВПО пропонує зосередитися на наступних питаннях:

Хто включається до складу сімʼї:

  • чоловік, дружина, діти, у тому числі ті, які продовжують навчатися до досягнення 23 р. і не мають власних сімей;
  • діти з інвалідністю після досягнення ними 18 р. до визнання їх особами з інвалідністю з дитинства I та II групи;
  • особи з інвалідністю з дитинства I та II групи / особи з інвалідністю I групи, які проживають разом з батьками / особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи та доглядає за нею;
  • непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів;
  • жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім’єю і мають спільних дітей, та/або особи, які встановили у судовому порядку факт проживання однією сім’єю.
  • одинока особа, а також неповнолітня дитина, якщо вона не входить до складу сім’ї (наприклад, дитина сама перемістилася і проживає в родичів, які не є ВПО).

Хто не включається до складу сімʼї:

  • особа, яка перебуває на повному державному утриманні;
  • особа, яка представляє інтереси дитини (переміщеної без супроводження законного представника) та перебуває з дитиною у сімейних, родинних відносинах (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат, сестра, тітка, дядько, вітчим, мачуха), але не є ВПО;
  • особа, яку батьки або інші законні представники уповноважили супроводжувати дитину;
  • особа, у сім’ю якої влаштовано дитину, яка залишилася без батьківського піклування;
  • особа, яка разом не проживає із отримувачем та не пов’язана з ним спільним побутом, що підтверджено документально, або перебуває за кордоном/зникла безвісти/депортована за межі України;
  • законний представник (для недієздатних або обмежено дієздатних осіб, а також дітей, яким призначено опікуна або піклувальника).

Зверніть увагу! Міністерство цифрової трансформації України повідомляє, що поки послуга із надання допомоги на проживання ВПО тимчасово буде недоступна в Дії. Ведуться технічні роботи. Послуга оновлюється.

Послуги із зміни місця проживання ВПО або скасування довідки ВПО працюють без змін