житло для ВПО

Кабмін спрощує оренду державної нерухомості для надавачів соціальних послуг

Дата: 09.04.2024 16:37

Кабмін підтримав постанову, розроблену Фондом держмайна, яка передбачає зміни до постанов № 483 та № 630, що впорядковують процес підготовки документів для взяття в оренду державної нерухомості надавачами соціальних послуг, зокрема тих, хто допомагає ВПО.

Уряд заборонив виселення вразливих категорій ВПО із житла для тимчасового проживання

Дата: 01.04.2024 19:49

Кабмін вніс зміни до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, затвердженого Постановою КМУ від 29 квітня 2022 року № 495.

Проект відповідного документа розробило Мінреінтеграції на виконання Закону України № 3446-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо деяких питань забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом для тимчасового проживання».

Розширення переліку категорій ВПО на отримання допомоги на проживання та подовження термінів прийняття заяв - ініціативи Мінсоцполітики

Дата: 15.03.2024 16:06

Мінсоцполітики пропонує розширити перелік категорій ВПО, які можуть отримувати допомогу на проживання, а також подовжити терміни прийняття відповідних заяв.

Зокрема, йдеться про те, щоб право на виплати отримали:

У Мінсоцполітики пропонують субсидію на оренду житла для ВПО

Дата: 15.03.2024 12:41

Для багатьох українців, які через війну стали внутрішньо переміщеними особами актуальним залишається питання пошуку житла. Частина ВПО проживають в спеціально облаштованих місцях (модульні містечка, гуртожитки тощо), хтось знайшов прихисток в друзів чи родичів.

Уряд удосконалив механізми для реалізації програми пільгових житлових кредитів на житло для ВПО

Дата: 27.01.2024 16:27

Кабмін підтримав зміни до Постанови КМУ від 28 квітня 2021 року № 451, яка визначає порядок пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів німецького державного банку розвитку KfW. 

Зазначається, що нововведення підвищуватимуть ефективність реалізації Проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», що реалізується Мінреінтеграції та Держмолодьжитлом за фінансової підтримки Уряду Німеччини.

Проєктом акта, зокрема, передбачається: 

Удосконалено порядок надання ВПО житла для тимчасового проживання

Дата: 05.01.2024 21:51

Кабмін вніс зміни до Постанови від 29.04.2022 № 495, якою затверджено Порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. 

Ухвалені зміни, зокрема, передбачають, що:

Щодо виплат ВПО, яких розміщено в інтернатних закладах - роз’яснення Мінреінтеграції

Дата: 07.11.2023 13:10

У 154 інтернатних закладах знайшли прихисток понад 5 тисяч переселенців. Значна частина з них – внутрішньо переміщені особи. Аби люди отримували належні їм виплати, фахівець із соціальної роботи одного з пансіонатів звернулася до Мінреінтеграції.

Деяким особам, які перемістилися до пансіонату і раніше не перебували на повному державному забезпеченні, припинені виплати. Чи мають право на допомогу на проживання особи, які до поселення в інтернаті перебували вдома або в лікарні?

З 1 листопада змінено підходи до надання допомоги на проживання ВПО: деталі

Дата: 02.11.2023 18:35

Ще у липні цього року було оновлено підходи до надання допомоги на проживання ВПО, разом із тим, впровадження змін було відтерміновано до 1 листопада.

Про що йдеться, розказує Юридичний порадник для ВПО.

Уряд встановив вимоги до облаштування місць тимчасового проживання ВПО

Дата: 01.09.2023 15:46

Кабмін схвалив постанову, яка затверджує Порядок функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Він визначає механізм утворення й обліку таких місць, а також мінімальні вимоги для життєзабезпечення ВПО. 
 
Зокрема, передбачено розділення приміщень на місця загального користування та з облаштованими ліжко-місцями. Встановлюються вимоги до температурного режиму, мінімальної площі для одного ліжко-місця, обладнання кухнями, душовими/туалетними кімнатами, пральними машинами й іншим. 
 

Підписка на житло для ВПО