Жінка отримала 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном за ведення Telegram-каналу з інформацією про роздачу повісток

Дата: 01.04.2024 22:00

Рожищенський районний суд Волинської області виніс вирок адміністраторці Telegram-каналу із назвою «Волинь погода», де публікувалась інформація про райони Луцька, де чоловікам роздають повістки.

Як йдеться у вироку суду із березня 2023 року по січень 2024 року адміністраторка Telegram-каналу оприлюднювала інформацію про роздачу повісток і окрім адрес, жінка зазначала точний час, а також додавала фотографії з місця подій. Загалом на її канал було підписано 22,3 тис. осіб.

Розміщуючи на інформаційному каналі інформацію про місця та час вручення повісток громадянам військовослужбовцями ТЦК, жінка досягла своєї злочинної мети щодо надання можливості уникнення особами призовного віку від призову на військову службу та перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період.

Автоматизований сервіс (чат-бот) в месенджері «Телеграм» та загальнодоступний тематичний інформаційний канал виконували функції збору і консолідації повідомлень з відомостями про місце і час проведення відповідних заходів указаними військовими формуваннями громадянам України, які мають намір ухилитися від виконання своїх обов`язків з захисту держави, незалежності та територіальної цілісності України під час мобілізації в особливий період.

Таким чином, як зазначено у вироку суду, підозрювана вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 114-1 КК України, а саме: перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Обвинувачена свою вину у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення визнала повністю та попросила затвердити угоду про визнання винуватості, укладену з прокурором.

Відтак, суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченою та визнав її винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.114-1 КК України, призначивши їй покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років.

На підставі ст. 75 КК України обвинувачену звільнили від відбування основного покарання з випробуванням, якщо вона протягом іспитового строку тривалістю 2 (два) роки не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на неї обов`язки.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду.