Життя в багатоповерхівці – це як лотерея. Ніколи не знаєш, що виграєш сьогодні: протікаючий дах, відсутність опалення чи космічні суми в платіжці за «управління».
І якщо з першими двома пунктами все більш-менш зрозуміло (хтось десь щось недогледів), то третій пункт – справжня «чорна діра», куди зникають чесно зароблені гривні.
Тож давайте розберемося, куди ж саме «витікають» наші кровні., а саме , що у себе включають витрати на управління багатоквартирним будинком.
Витрати на управління багатоквартирним будинком включають:
1) витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку;
2) витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку;
2-1) витрати, пов’язані з виконанням зобов’язань за кредитним договором, укладеним за програмами Фонду енергоефективності;
3) витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення;
4) інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом.
2. Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.
3. Невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком.
4. Зобов’язання із здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком у разі здачі в найм (оренду) квартир та/або нежитлових приміщень державної або комунальної власності несуть наймачі (орендарі) таких квартир та/або приміщень.
Отже, витрати на управління багатоквартирним будинком – це не просто слова, а цілий всесвіт, де живуть свої закони та правила. І щоб не опинитися в ролі космічного туриста, який випадково потрапив на невідому планету, варто знати свої права та обов'язки. Бо, як кажуть, «сплачуй податки і спи спокійно». Хоча, з нашими тарифами, спокійний сон – це скоріше фантастика.