На Київщині на блокпостах окрім пошуку диверсантів вручатимуть і повістки - комендант

Дата: 31.12.2023 18:08

Безпекові заходи з виставленням блокпостів та перевіркою документів та автівок у Києві та області  є постійно діючими засобами виявлення диверсійних груп, екстремістів та оголошених у розшук осіб. Також таким чином шукають зброю і вибухові речовини. Однак, якщо на блокпосту буде виявлено людину, що ухиляється від мобілізації чи не поновила дані в ТЦК та СП - вона отримає повістку.

Про це повідомив комендант Київщини, підполковник Руслан Олійник, передає іnformator.ua.

Зокрема, в області їх проводять за дорученням начальника КОВА Руслана Кравченка і триватимуть вони з 28 грудня по 6 січня.

"Жодних окремих вказівок щодо посилення мобілізації нема. Їх точно не було... Та якщо співробітники поліції по базі перевіряють людину і бачать, що особа перебуває в розшуку як така, що ухиляється від призову, або не поновила облікові данні в ТЦК та СП, то, звісно, в такому разі співробітники територіального центру комплектування будуть виписувати таким громадянам повістки", - зазначив Руслан Олійник.

Також підполковник зазначив, що для масової роздачі повісток блокпости не призначені, оскільки мають іншу функцію. А Київ та область є в зоні особливої уваги через те, що тут пересуваються мешканці з усіх куточків країни. Відповідно, на Київщині є чимало людей, що порушують закони, додав Олійник.

Додаткові блокпости в столиці з'явилися 25-26 грудня. У Київській міській військовій адміністрації запевнили, що про будь-які заходи ТЦК мова не йде, а тимчасові блокпости є елементом безпекових навчань. А пізніше з'явилась інформація, що на Київщині виставлять ще більше блокпостів, а військові почнуть перевіряти ще й торгівельні центри і супермаркети. Заходи, за даними КОВА, проводитимуть СБУ, Нацполіція, Нацгвардія та 114 окрема бригада ТРО.