НАБУ затримало заступника міністра на хабарі і підозрює його у зловживанні владою, – ЗМІ

Дата: 21.01.2023 20:29

Національне антикорупційне бюро України провело обшуки та затримало заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського.

Чиновника затримали на хабарі, а також підозрюють у зловживанні службовим становищем.

Про це повідомляють у низці ЗМІ з посиланням на джерела у правоохоронних органах.

Так, Українська правда пише, що розслідування ведеться за статтями 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди).

Кримінальне провадження розслідується ще з вересня 2022 року.

Журналіст Михайло Ткач повідомив, що Лозинського затримали на хабарі у розмірі 400 тисяч доларів.

Доповнено

Подію прокоментували у НАБУ:

"Співробітники НАБУ і САП завдяки оперативному проникненню до складу організованого злочинного угруповання (ОЗУ) викрили та припинили його діяльність з розкрадання бюджетних коштів. До складу ОЗУ входив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України. Детективи затримали його під час отримання 400 тис. дол. США неправомірної вигоди. Ці кошти заступник міністра одержав за сприяння укладанню договорів на закупівлю обладнання та техніки за завищеними цінами".

Попередня правова кваліфікація – ч.4 ст.368, ч.5 ст.191 КК України.

Так, влітку 2022 року Кабмін виділив 1,68 млрд грн, зокрема й для закупівлі обладнання і техніки, щоб забезпечити населення альтернативними джерелами світла, тепла і водопостачання у зимовий період через ситуацію, що склалась внаслідок руйнування об‘єктів критичної інфраструктури.

Як встановило слідство, низка посадових осіб центральних та регіональних органів виконавчої влади вирішили привласнити частину державних коштів. Для цього — вступили у змову з групою посередників та забезпечили укладання договорів про закупівлі за завищеною на майже 280 млн грн вартістю з наперед визначеними суб’єктами підприємницької діяльності. Ті, як з’ясувало слідство, мали за це передати держслужбовцям вищезазначену суму як «винагороду».

В ході слідчих дій було проведено низку обшуків, під час яких в офісі підприємців виявили та вилучили 920 тис. грн та 38,7 тис. дол. США. Також затримано одного з учасників ОЗУ, який намагався перетнути державний кордон та виїхати з України. 

123