Надання рекордного хабаря в Україні: справу Бахматюка-Насірова скеровано до суду

Дата: 03.02.2024 10:48

НАБУ і САП скерували до суду справу про надання найбільшої задокументованої неправомірної вигоди в історії України.

Про це повідомили в пресслужбі НАБУ.

Обвинувачений – власник агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк, який надав рекордні 722 млн грн колишньому голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову за відшкодування його компаніям понад 3,2 млрд грн ПДВ.

"Слідство встановило факти надання власником агрохолдингу голові ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у розмірі 5,5 млн дол за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 - серпня 2016 рр", - йдеться у повідомленні НАБУ.

"Плату за послуги", яка в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, власник агрохолдингу перераховував на рахунки іноземних компаній, підконтрольних голові ДФС та його близьких осіб.

Надалі голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право.