Нардепу Дубінському ДБР і СБУ повідомили про підозру в державній зраді: йому загрожує до 15 років ув'язнення

Дата: 13.11.2023 15:55

ДБР спільно з СБУ викрили злочинну організацію, до складу якої входили чинний та колишній народні депутати, помічник одного з них, а також експрокурор.

Зокрема, мова йде про чинного нардепа Олександра Дубінського.

Як повідомляється, слідством було встановлено, що за вказівкою російських спецслужб вони організували заходи з дискредитації іміджу України на міжнародній арені для погіршення дипломатичних відносин зі США та ускладнення вступу України до ЄС та НАТО.

Підозру у державній зраді та участі в злочинній організації отримав безпосередньо Олександр Дубінський, який здійснював інформаційно-підривну діяльність на користь рф, а колишньому нардепу Олександру Деркачу повідомлено про підозру в участі в злочинній організації (у 2022 році він вже отримав підозру у державній зраді).

Зазначається, що вони організовували різноманітні медіазаходи, де поширювали фейки про українську владу та її західних партнерів. Слідство встановило, що це була чітко спланована спецоперація російських спецслужб яка мала на меті дискредитувати Україну на міжнародній арені.

У подібних заходах брав участь й колишній прокурор Кулик, який публічно «обґрунтовував» їх фейки з точки зору права.

Встановлено, що діяли вони за чіткими вказівками російських спецслужб. Депутати увійшли до злочинної організації, створеної першим заступником головного управління генерального штабу збройних сил рф (більш відомого як ГРУ) Володимиром Алєксєєвим та його помічником Олексієм Савіним. Організація мала чітку ієрархічну структуру та мала детальний розподіл обов’язків. Фінансували проект російські спецслужби, гроші передавались в Україну через помічника колишнього нардепа. За попередніми оцінками російські спецслужби витратили на цю організацію щонайменше 10 млн доларів США. Але й самі нардепи неодноразово їздили до росії на зустрічі зі своїми кураторами.

Слідство має у розпорядженні документи, які підтверджують перебування Дубінського в росії у жовтні 2019 року, а також аудіозаписи розмов співробітника гу гш зс рф та завербованого російськими спецслужбами агента. Вони обговорюють деталі операції та згадують про учасника цієї схеми під оперативним псевдо «Буратіно» - як вважає слідство, під ним приховується саме Олександр Дубінський.

Наразі слідчі ДБР повідомили про підозру у державній зраді в складі злочинної організації чинному народному депутату Дубінському та колишньому прокурору Кулику (ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 255 КК України). Першому заступнику головного управління гш зс рф та його помічнику повідомлено про підозру у створенні злочинної організації та у спонуканні до державної зради.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Доповнено:

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід народному депутату Олександру Дубінському у вигляді тримання під вартою 60 діб без альтернативи застави. Засідання проводили в закритому режимі.

1234