Навіщо люди ведуть свої блоги

Дата: 08.02.2024 09:26

Блог — особистий або профільний щоденник у Мережі. Веде його людина для себе, щоб поділитися своїм життям із не великою аудиторією або з метою надалі монетизувати, тобто отримувати дохід. Блогер вміє писати, формулювати думки, використовувати тренди та інфоприводи, обробляти фотографії та відео. Але не завжди розуміє, що йому дає блог.

Особистий бренд та монетизація блогу

Для просування свого бізнесу чи послуг важливо бути впізнаваним. Люди можуть розповідати, як у Book of Ra грати демо чи публікувати рецепти. У будь-якому випадку довіру викликають люди, інформацію про яких легко знайти в Інтернеті. Блог розширює аудиторію та підвищує довіру до вас як до фахівця чи бізнесмена, а ще може приносити додатковий дохід.

Популярні способи як заробити на блозі:

  • реклама певного товару, послуги за бартер чи гонорар;
  • продаж власного продукту;
  • експертна консультація психолога, тренера, письменника, юриста.

Розвивати блог можна на одній платформі або одразу кількох. В Україні найпопулярнішими вважаються Factbook, Twitter, Instagram, а також відеохостинг YouTube та TikTok. Можна вести свій сайт. Основну увагу варто приділяти унікальності тематики, хорошій якості зображення, звуку, передачі кольору.

Як ефективно вести блог

Стати блогером можна практично або після освоєння азів на курсах. Перевага заняття в тому, що його можна поєднувати з основною роботою. Для початку достатньо телефону з гарною камерою, штативом та кільцевою лампою. Але потрібно серйозно поставитися до вибору своєї ніші.

Популярні сфери для блогу:

  • б'юті — макіяж, огляд косметики, догляд за шкірою;
  • книги/кіно — огляди, рецензії, новинки, добірки;
  • подорожі — висвітлення локацій, особливості життя в інших країнах;
  • їжа — відгуки з ресторанів, готування за рецептами;
  • фітнес — тренування, поради, огляд тренажерів.

Для вибору своєї ніші проаналізуйте, наскільки довго ви зможете розповідати від обраної теми, чи не набридне вона вам. Тоді можете братися за прописування контент плану та деталей. Для прикладу можна передплатити кілька відомих блогерів у вашій сфері. Серед відомих українських блогерів можна відзначити Юлію Вербинець (фотограф), Баба Даша (власник мережі магазинів), Дмитро Комаров (мандрівник), Сергій Жадан (письменник та музикант). Блогер — професія, яка з 2004 року має свій поки що неофіційний Міжнародний день. Відзначається 14 червня у 40 країнах світу.