блог

Базова сума для обчислення інфляційних втрат та трьох процентів річних

 

15 листопада 2023 року Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду в рамках справи № 711/4585/22, провадження № 61-8119 св 21 (ЄДРСРУ № 114962330) досліджував питання щодо початкової суми для обчислення інфляційних втрат та трьох процентів річних.

АНТОЛОГІЯ ПРИНИЖЕННЯ: позиція щодо спроби зневаги та приниження помічників суддів

 

Є певна особливість у кожної живої істоти. Їй дуже важко уявити собі певні відчуття, якщо вона ніколи їх не відчувала у реальному житті. Якщо дитина ніколи не коштувала солодощів, то вона не страждає за ними, не бажає (від настрою) зникнення або з’явлення їх у когось. Так само про інші відчуття. Людина, що ніколи не знала голод, не розуміє голодного. Людина, що не зазнала відчую та болю, може завдати їх лише випадково, так як не розуміє про що йде мова. Людина, що не кохала раніше, закохавшись вперше, ніяк не візьме до тями, то любов чи мінлива пристрасть.

Поновлення строків для прийняття спадщини з урахуванням постанови КМУ №164

 

30 жовтня 2023 року Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду в рамках справи № 196/143/21, провадження № 61-10646 св 23 (ЄДРСРУ № 114513456) серед іншого досліджував питання щодо поновлення строків для прийняття спадщини з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України щодо їх продовження на 4 (чотири) місяця.

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (частина перша статті 1270 ЦК України).

Логічна хиба у КПК України. Тримання під вартою

 

Як на мене, є дуже велике питання, пов’язане з запобіжим заходом у вигляді тримання під вартою або з вироком, яким особа позбавляється волі. Яка мета покарання? На це питання дає відповідь ст.50 КК України, а саме:

- покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.

- покарання не має на меті завдати фізичних страждань або принизити людську гідність.

Військовий облік жінок: примусово чи добровільно?

 

З 26 жовтня 2022 року набула чинності норма щодо добровільності військового обліку жінок (згідно ч.11 ст.1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»). Це стосується жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міноборони України, й придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених в абзаці першому цієї частини статті.

Боргова розписка у справах про неплатоспроможність боржника

 

17 серпня 2023 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду в рамках справи № 911/1856/21 (ЄДРСРУ № 112895454) досліджував питання щодо достовірності боргової розписка у справах про неплатоспроможність боржника.

Усталена судова практика наголошує, що боргова розписка підтверджує не лише факт укладення договору позики та погодження його умов між кредитором та боржником, а також вона засвідчує й безпосередньо факт отримання боржником від кредитора грошових коштів у певному розмірі або речей.

PUNZELT ПРОТИ АПЕЛЯЦІЙНОЇ ПАЛАТИ ВАКС ЧАСТИНА 4 – рішення ЄСПЛ «Punzelt v. Czech Republic»

 

Шановні колеги. Ми ж в першу чергу колеги? А потім вже адвокати, прокурори, судді. І, звісно, повинні з повагою відноситися до думки кожного юриста.

Тому з всією повагою хочу разом поміркувати над деякими тезами Ухвали у справі 991/4761/22 від 17.11.22 Апеляційної палати ВАКС. На мій погляд шановні колеги прийшли до деяких спірних думок. Я навіть створив рубрику: «Ілійков проти Апеляційної палати ВАКС», де планую висвітлювати спірні думки колег для обговорення між юристами. Сьогодні ми торкнемося рішення ЄСПЛ у справі «Punzelt v. Czech Republic».

Підписка на блог