Можуть змінити кваліфікацію - директор ДБР про справу Пашинського

Дата публікації: ср, 10/09/2019 - 13:01

У справі про нанесення екс-нардепом Сергієм Пашинським тяжких тілесних ушкоджень можуть змінити кваліфікацію.

Про це заявив директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

"Розслідування лише розпочате. Почали з допитів. Не виключаємо, що буде змінена кваліфікація. Зокрема, слідчі ДБР повинні встановити або заперечити факт, чи народний депутат, виходячи з автомобіля, тримав у руках зброю", - сказав Р. Труба.

"Слідчі і прокурори спрацювали професійно. І, ймовірно, саме через це, кримінальне провадження забрали від них і передали в Генпрокуратуру", - продовжив директор ДБР.

Окрім того Роман Труба нагадав, що стаття передбачає покарання від 5 до 8 років тюрми.

"Місія ДБР - це притягнення винних до відповідальності, незалежно від займаної посади, зв'язків і ресурсів. Саме сьогоднішній кейс чітко демонструє, як протягом років можна використовувати ресурси, якщо ти впливовий народний депутат. Ще в лютому цього року підслідність і розслідування цього злочину було визначено за слідчими ДБР. Але тоді спрацювала політика і без нашої участі у березні кримінальне провадження закрили слідчі ГПУ", - сказав чиновник.

"Чому це провадження є резонансним? Не тому, що там є прізвище політика. А тому, що народний депутат стріляв в людину, яка протягом 2,5 років не була навіть визнана потерпілою", - заявив Труба.

За словами директора ДБР, слідчі ГПУ 2,5 роки не розслідували справу щодо Пашинського та намагалися її закрити.

відео / фото