Корупція в НБУ: за рік Нацбанк витратив 250 млн грн на незрозумілі "інші неопераційні витрати"

Дата публікації: ср, 11/13/2019 - 14:49

Активісти "Стоп корупції" виявили чергову оборудку в діяльності Нацбанку України.

Так, аналізуючи витрати НБУ за 2018-й рік, з'ясувалось, що банкіри перерахували 250 мільйонів гривень на консультації юристів з інших компаній. Про це свідчать відповідні угоди. І це при тому, що в самому головному банку країни діє юридичний департамент зі штатом у 80 людей. Кошти витрачали за статтею "Інші неопераційні витрати".

"У структурі НБУ створено юридичний департамент чисельністю у 80 осіб. Водночас витрати НБУ на юридичні та консультаційні послуги, що надавалися юридичними компаніями на підставі укладених договорів для реалізації окремої стратегії, у 2018 р. становили понад 250 мільйонів гривень (74,7 відсотка за статтею "Інші неопераційні витрати")", – зазначили в Рахунковій палаті та назвали це "неефективним використанням коштів"

скрин

Як раніше повідомляв "СтопКор", у жовтні 2019 року ревізори Рахункової палати України перевірили кошторис адміністративних витрат і зобов’язань НБУ та виявили чимало порушень. Нині голова НБУ Яків Смолій та його заступниця Рожкова намагаються найгучніші з них приховати та "зам’яти". Однак акт перевірки Рахункової палати вже оприлюднено. Зазначені там суми вражають.

Наразі аналітики "СтопКору" продовжують розслідування та роблять відповідні висновки.

відео / фото